​ברכת נשיא אוניברסיטת רייכמן

 

סטודנטיות וסטודנטים יקרים שלום רב,


תקופת הלימודים יש בכוחה להשפיע רבות על עתידכם.
אתם מגיעים אלינו בעידן מלא אתגרים, הנובעים משינויים הסוחפים את העולם כולו ומשפיעים גם על סביבתכם הקרובה.

גם בתקופה זו, אנו חושבים קדימה, על עתידכם ועל העולם אליו תצאו בסיום הלימודים. גלי השינוי הם הזדמנות מרתקת עבורנו ואנו עוסקים כל העת ביצירת קידמה וחדשנות בתוכניות הלימודים ובמחקר. למשימה זו מגויסת קהילת האוניברסיטה כולה.


27 שנים לאחר שהוקם המרכז הבינתחומי הרצליה, פתחנו השנה, לראשונה, את שערינו במעמד רשמי של אוניברסיטה – אוניברסיטת רייכמן.


אוניברסיטת רייכמן היא מוסד עם שליחות חברתית ומחויבות להכשרת מנהיגות העתיד של החברה הישראלית. מהיום הראשון, האמנו כי ההשכלה הנכונה והטובה ביותר להכשרת מנהיגות העתיד היא השכלה בינתחומית, המשלבת לפחות שני תחומי לימוד, ואנו ממשיכים לייצר חיבורים בין מדעי החברה לבין תחומי הטכנולוגיה והמדע.


השנה לומדים באוניברסיטת רייכמן כ-8,400 סטודנטים בתוכניות לתארים ראשון, שני ושלישי, מתוכם- כ-2,200 מגיעים מ-90 מדינות בעולם ולומדים במסגרת בית הספר הבינלאומי לתארים ראשון ושני בשפה האנגלית. האווירה הרב-תרבותית מורגשת בקמפוס ואנו גאים להיות מוסד המטפח מנהיגות צעירה וגלובלית.


השילוב של טובי המרצים עם תוכניות לימוד חדשניות מסייע לנו להעמיד דורות של בוגרות ובוגרים מרשימים, הזוכים להצלחה חסרת תקדים בשוק העבודה ובאקדמיה. לצד ידע וכלים אנליטיים, תקבלו אצלנו גם כלים לחשיבה עצמאית וביקורתית ולפיתוח היצירתיות שלכם. אשר ישרתו אתכם במסע חייכם ויסייעו לכם להוביל ולהתמודד עם אתגרי המאה ה-21.


ממתינה לכם תקופה מרתקת.
הצלחתכם האישית ותרומתכם העתידיות לחברה הן המטרה המרכזית של עשייתנו.


בהצלחה,
פרופ' רפי מלניק, נשיא