אלוף במיל' עמוס גלעד

בית ספר לאודר לממשל, דיפלומטיה ואסטרטגיה

ראש מכון IPS

 • אלוף (מיל.) עמוס גלעד הוא ראש המכון למדיניות ואסטרטגיה ויו"ר סדרת כנסי הרצליה השנתיים במרכז הבינתחומי הרצליה.
  כמו כן, אלוף (מיל.) גלעד הינו חבר סגל בית -ספר לאודר לממשל, דיפלומטיה ואסטרטגיה במרכז הבינתחומי בו הוא מרצה בתחום לימודי הביטחון והמודיעין .
  קודם להצטרפותו למרכז הבינתחומי בפברואר 2017 , אלוף (מיל.) עמוס גלעד שירת בצה"ל ובמערכת הביטחון למעלה משלושים שנה וכיהן בשורה של תפקידים בכירים. בתפקידו האחרון, ראש האגף הביטחוני-מדיני
  במשרד הביטחון, ניהל גלעד את מערכות היחסים הביטחוניות הבינלאומיות של ישראל ומילא תפקיד מרכזי בפיתוח שיתוף הפעולה הביטחוני עם מדינות ערב .
  אלוף (מיל.) גלעד עשה את רוב שירותו הצבאי באגף המודיעין. כראש חטיבת המחקר באגף המודיעין היה מופקד על הפקת הערכת המודיעין הלאומית. קודם לכן, כיהן כדובר צה"ל וכמזכיר הצבאי לראש הממשלה ושר הביטחון, יצחק רבין ז" ל.
  בשנת 2001 הועלה לדרגת אלוף ומונה לתפקיד מתאם פעולות הממשלה בשטחים וה ופקד על מכלול מערכת היחסים עם הרשות הפלסטינית
  והפלסטינים עד לסיום תפקידו ב- 2003 .
  אלוף (מיל.) עמוס גלעד נקרא למלא מחדש את תפקיד מתאם הפעולות בשנת 2006 במקביל לתפקידו במשרד הביטחון.
  הוא היה שותף בשורה של מהלכי משא-ומתן עם הפלסטינים ושימש חבר בכיר במשלחת ישראל לשיחות השלום עם המשלחת הירדנית-פלסטינית בעקבות ועידת מדריד.
  בנוסף, האלוף (מיל) גלעד היה שליח מיוחד לסוגיית החיילים השבויים והנעדרים ליו"ר אשף ערפאת. ב- 2008 עמד בראש הצוות הביטחוני של ישראל למשא-ומתן עם הפלסטינים בעקבות ועידת אנאפוליס.

  אלוף (מיל.) עמוס גלעד הוא מוסמך אוניברסיטת חיפה והמכללה לביטחון לאומי בלימודי ביטחון לאומי.
  גלעד קיבל את עיטור לגיון ההצטיינות של ארה"ב (Legion of Merit) ואת פרס ראש סוכנות הביון של מחלקת ההגנה של ארה"ב (DIA Director’s Award).

  בשנת 2021 , הוענק לאלוףף (מיל.) עמוס גלעד אות אביר איכות השלטון בקטגוריית צבא וביטחון .