ד"ר דנה וולף

בית ספר לאודר לממשל, דיפלומטיה ואסטרטגיה

ראשת החטיבה במשפט וביטחון

  • ד"ר דנה וולף, מרצה בבית הספר לממשל, מתמקדת במחקר ובהוראה של משפט בינלאומי פומבי, בדגש על משפט בינלאומי הומניטרי, דיני כיבוש ומשפט בינלאומי פלילי. כמו כן, ד"ר וולף מתמקדת במחקר והוראה של תחום ניהול ויישוב סכסוכים בינלאומיים ומשא מתן.
    ד"ר וולף הצטרפה לבית ספר לאודר לממשל בשנת 2016 עם שובה מארצות הברית לאחר ששימשה כעמיתת מחקר בתוכנית המשא ומתן בבית הספר למשפטים באוניברסיטת הרווארד. שם החלה את עבודת הפיתוח של סימולציה רבת משתתפים לניהול משא ומתן במזרח התיכון בהיבט האזורי. עבור פרויקט זה הוענק לד"ר וולף מענק מחקר מאוניברסיטת הרווארד. כיום, ד"ר וולף ממשיכה להוביל את פיתוח הסימולציה תוך שיתוף פעולה עם חוקרים מובילים בעולם בין היתר מפרויקט המשא ומתן של בית הספר קנדי לממשל באוניברסיטת הרווארד, תכנית המשא ומתן בבית הספר למשפטים של הרווארד וכן בית הספר פלטשר למשפטים ודיפלומטיה, אוניברסיטת TUFTS.
    עבודת הדוקטורט של ד"ר וולף עוסקת בשאלת קיומן של חובות לאחר סיום כיבוש בדיני הכיבוש הבינלאומיים. את עבודת הדוקטורט השלימה ד"ר וולף עם מענק מחקר מתוכנית המשא ומתן בבית ספר למשפטים בהרווארד.
    ד"ר וולף השלימה תואר שני במשפט בינלאומי באוניברסיטת ניו יורק (NYU) וכן תואר ראשון במשפטים ומנהל עסקים במרכז הבינתחומי.
    ד"ר וולף חברה בלשכת עורכי הדין החל משנת 2001 ואת דרכה המקצועית המשפטית החלה כמתמחה ועורכת דין במחלקת הליטיגציה הפלילית של משרד ש. הורוביץ, ובהמשך כיועצת במשלחת ישראל לאו"ם בניו יורק.