העולם כולו נמצא כיום בעיצומה של מהפכה במסגרתה טכנולוגיות מתקדמות ואינטליגנציה מלאכותית הולכות ומשתלבות בכל תחומי החיים. מהפכה זו לא פוסחת גם על תחום הניהול. הסביבה העסקית כיום מחייבת שימוש בכלים אנליטיים מתקדמים הבאים מעולם הData Science ומדעי המחשב. דבר זה משנה באופן חד את הכישורים הנדרשים ממקבלי ההחלטות בארגון ומנהליו ויוצר דרישה הולכת וגוברת לכוח-אדם בעל כישורים אנליטיים וידע בתחומי הdata science , מדעי המחשב וטכנולוגיית מידע. זאת כמובן בנוסף לידע מעמיק בתחומי הניהול.

מסלול Business and Data Analytics משלב את תכני עולם ה data science ותכנים מעולם מדעי המחשב והנדסת תכנה (דוגמת תכנות, אחסון ודליית מידע, כלי אינטליגנציה מלאכותית ו- Machine Learning לניתוח נתונים ועוד), עם תכני מנהל העסקים (בתחומים כגון מימון, שיווק, חשבונאות ויזמות).

המסלול מאמץ גישה מעשית, בה חלק נכבד מהנושאים נלמדים באמצעות פתרון בעיות. גישה זו מאפשרת צבירת ניסיון תוך כדי לימודי התואר. הכלים המתקדמים הנלמדים במסלול בשילוב הניסיון המעשי תוך כדי הלימוד, מקנים לבוגרים בסיס ידע ויכולות התואמים את דרישות הסביבה העסקית של המאה ה-21. 

  • ​יתכנו שינויים במבנה התוכנית
  • יתכן ויהיו קורסים שיועברו באנגלית
  • לאור השימוש הנרחב בכלים ממוחשבים לאורך הלימודים, סטודנטים במסלול זה ידרשו להגיע לכיתה מצוידים במחשב נייד. לצורך תאימות לדרישות המסלול מומלץ שימוש במחשב מבוסס Windows בעל מעבד 64 סיביות של אינטל, וזיכרון מינימלי של 8GB