דבר ראשי התוכנית

פרופ' יניב גרינשטיין ופרופ' צבי אקשטיין

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

מועמדים יקרים,


תוכנית ה- M.A. בכלכלה פיננסית נועדה להעניק כלים וידע מעמיק להתמודדות עם הסוגיות והאתגרים הקיימים בסביבה-עסקית המודרנית.

 

התוכנית משלבת בין יסודות תיאורטיים איתנים בתחום המימון והכלכלה ובין תכנים מאקרו כלכליים ובינלאומיים מתקדמים.

 

תוכנית ה- .M.A בכלכלה פיננסית מכשירה את בוגריה למגוון תפקידים של כלכלנים ואנליסטים בכירים במוסדות פיננסים ולתפקידי ניהול פיננסי בפירמות עסקיות גדולות. בוגרי המסלול המחקרי שיתעניינו בהמשך קריירה אקדמית, יוכלו להמשיך ללימודי דוקטורט במוסדות מובילים בארץ ובעולם, כשהם מצוידים בידע תאורטי ובכישורים מחקריים כנדרש.

 

התוכנית שמה דגש על שילוב בין יסודות תיאורטיים עמוקים והכשרה מעשית. במסגרת הלימודים, נדרש כל סטודנט להכין עבודת גמר מעשית במתכונת דומה לעבודות הנעשות על-ידי כלכלנים ואנשי מימון במסגרת עבודתם במשק. בנוסף, את התוכנית מלווה ועדה מייעצת הכוללת בכירים בתחומים הכלכליים-פיננסיים במשק הישראלי והעולמי. הוועדה מסייעת בגיבוש התוכנית האקדמית ומייעצת כיצד להתאים את התכנים הנלמדים לצרכים המשתנים של השוק.

 

אחד התחומים הצומחים במימון בשנים האחרונות הינו תחום הפינטק. תחום זה כולל פיתוחים של טכנולוגיות מתקדמות ואלגוריתמים כדי ליעל את תחום השירותים הפיננסיים. לתוכנית ה- .M.A קורסי בחירה מתקדמים בתחום הפינטק עבור אותם סטודנטים המעוניינים בהשתלמות בתחומים אלו.

 

התוכנית בכלכלה פיננסית היא נדבך חשוב בהתפתחותו האקדמית והמחקרית של הבינתחומי הרצליה, והיא תואמת את התפתחותם של בית ספר אריסון למנהל עסקים ובית הספר לכלכלה כשני מרכזי מצוינות אשר רואים את המשותף במחקר ובהוראה לטובת המשק והחברה בישראל. יחד נסלול את דרכם של בוגרי התוכנית לתעסוקה במוסדות מובילים בתחומים המתאימים ונגשים את חזון הבינתחומי להכשיר ולטפח את מנהיגות העתיד של הכלכלה הישראלית.

 

בברכה,

 

פרופ' יניב גרינשטיין

ראש התוכנית

פרופסור למימון, בית ספר אריסון למנהל עסקים​

 

פרופ' צבי אקשטיין

ראש התוכנית

דיקן בית ספר טיומקין לכלכלה​