תוכנית המצטיינים של בית ספר אדלסון ליזמות

בית ספר אדלסון ליזמות הוקם על בסיס הרוח היזמית באוניברסיטת רייכמן. זהו בית ספר ייחודי וחדשני בנוף הישראלי, שמטרתו לקדם את העשייה האקדמית, המחקרית והחינוכית בתחום היזמות בישראל. בית הספר מציע לסטודנטים חווית לימודים יוצאת דופן שמשלבת אקדמיה עם יזמות מעשית.

התוכנית המוצעת לתואר ראשון ביזמות עוצבה כך שתוכל לתת מענה לשני צרכים קריטיים של המשק המודרני בראשית המאה ה- 21:

 1. הקמת עסקים חדשים וחדשניים (entrepreneurship)
 2. הקמת פרויקטים חדשים בתוך ארגונים קיימים (intrapreneurship)


תוכנית המצטיינים של בית ספר אדלסון ליזמות מיועדת עבור סטודנטים עם נתוני קבלה מעולים (בגרויות, פסיכומטרי, רקע צבאי/חברתי/יזמי יוצא דופן) שמעוניינים לטפח את כישורי המנהיגות וההובלה שלהם בעולמות היזמות והחדשנות.

מטרות התוכנית


הכשרת מנהיגי העתיד בעולמות היזמות והחדשנות בישראל.

וזאת על ידי פיתוח והעצמת התכונות והכישורים הדרושים ליזמים, מנהיגים ומובילי חדשנות במאה ה- 21, כגון: יצירתיות וחדשנות, תקשורת ואינטליגנציה רגשית, חשיבה ביקורתית ופתרון בעיות, מנהיגות ושיתוף פעולה, אחריות חברתית, גמישות מחשבתית וסתגלנות, מודעות עצמית וחברתית, נחישות וחוסן, סקרנות, פרואקטיביות.

התוכנית תשיג מטרות אלו על ידי מגוון פעילויות בממשק אקדמיה-תעשייה כמפורט להלן.

מועמדים ותהליך הקבלה


התוכנית מתקיימת במהלך שנים א ו- ב בלבד של התואר הראשון ביזמות. תוכנית המצטיינים מוצעת לסטודנטים במסלולים: יזמות-מנהל עסקים, יזמות-מדעי המחשב ויזמות-כלכלה (במסלול הישראלי בלבד).

לתוכנית יתקבלו כ- 20 סטודנטים מצטיינים מן המסלולים הנ"ל בלבד. תהליך הקבלה לתוכנית המצטיינים מתחיל באיתור מועמדים עם נתוני קבלה יוצאי דופן על ידי ועדות הקבלה של בית הספר ליזמות. לאחר מכן, אותם מועמדים מקבלים הזמנה להגיש מועמדות לתוכנית המצטיינים. מועמדים המעוניינים יגישו מועמדות ומסמכים, ויעברו תהליך מיונים לתוכנית.

שימו לב: הרשמה מוקדמת לבית הספר ליזמות מעלה את סיכויי האיתור לתוכנית המצטיינים.

מספר מצומצם של סטודנטים יוכלו להגיש מועמדות ולהתקבל.

צוות התוכנית

ד"ר יוסי מערבי - מרצה מוביל וראש התוכנית
התוכנית הוקמה ומנוהלת על ידי ד"ר יוסי מערבי, מייסד-משותף ודיקן בית ספר אדלסון ליזמות באוניברסיטת רייכמן, המרכז הבינתחומי, הרצליה. בנוסף לתפקידו בבית הספר ליזמות, ד"ר מערבי הוא פרופסור אורח בבית הספר למימון וניהול בפרנקפורט, ובאוניברסיטה הטכנולוגית של דרמשטט. ד"ר מערבי הוא בוגר תוכנית המצטיינים "אמירים" של האוניברסיטה העברית, ובעל דוקטורט במסלול הישיר למצטיינים באוניברסיטת תל אביב, שם זכה 4 שנים ברצף במלגת הנשיא והרקטור. מחקריו מתמקדים בקבלת החלטות, משא ומתן, יצירתיות וחדשנות. לצד מחקר אקדמי, הוא גם מחברם של שני ספרי ילדים וספר על משא ומתן. בנוסף, ד"ר מערבי הוא בעל ניסיון רב בתחום היזמות והניהול כיזם וכיועץ לחברות ישראליות מובילות.

לינקדאין | אתר אישי


גב' יסמין לוקץ' - מובילת הפרויקט המעשי בקורס (שנה א', סמסטר א')
יסמין לוקץ' היא משקיעת הון סיכון שהשקיעה בשלבים מוקדמים בענקיות טק כמו TripActions, Tipalti ו- Salt Security ; מייסדת ICON - ארגון ללא מטרות רווח המחבר בין אקוסיסטם הסטארטאפים הישראלי לעמק הסיליקון; מייסדת ויו"ר של CODE FOR ISRAEL - ארגון ללא מטרות רווח הרותם את ההייטק הישראלי לתכנון והקמת פרויקטי תוכנה לפתרון אתגרים חברתיים בישראל; דירקטורית בארגונים שונים; וכוכבת תוכנית הטלוויזיה המצליחה "הכרישים". גב' לוקץ' למדה משפטים, כלכלה וחשבונאות באוניברסיטת תל אביב ולאחר מכן התמחתה במשרד עו"ד כהן, להט, דורון ושות'. בנוסף, היא השלימה לימודי תואר שני במנהל עסקים MBA באוניברסיטת סטנפורד. בעברה, היא עבדה ב-Ernst & Young - אחת מפירמות רואי החשבון והייעוץ האסטרטגי הגדולות בעולם, ובעוד שורה של תפקידי מפתח בתאגידים וארגונים בארץ ובעולם. את שירותה הצבאי עשתה גב' לוקץ' כקצינה בחיל האוויר.

לינקדאין

ד"ר מיכל וקרט וולקין - מרצת הקורס חדשנות פורצת דרך בחברות בין לאומיות (שנה ב', סמסטר ב')
ד"ר וקרט וולקין היא פיזיקאית אפליקטיבית ומנהלת בכירה בעולם העסקים עם הבנה נרחבת בעולמות הטכנולוגיה והחדשנות. מיכל היא שותפה בקרן ההון סיכון האמריקאית GFT Ventures עם זרועות השקעה בעמק הסיליקון, וישראל. בעברה שימשה כמנכ"לית של ענקית הרכב Lear בישראל וניהלה את מחלקת המחקר והפיתוח של חברת החומרים 3M בישראל. בעברה כיהנה מיכל בתפקיד בכיר בנאס"א, Xerox Parc , ו- Better Place. על שמה של מיכל רשומים 10 פטנטים והיא חברת דירקטוריון בחברות ציבוריות וסטרטאפים.

לינקדאין


גב' סנדרה סגל - עוזרת הוראה ויועצת אקדמית לפרויקטי המחקר והייעוץ
גב' סנדרה סגל היא פסיכולוגית התפתחותית. היא בעלת M.A בחוג לפסיכולוגיה במכללה האקדמית תל-אביב יפו, וכן B.A . בפסיכולוגיה וניהול ו- M.B.A . (שניהם בהצטיינות) בתוכנית המצוינות במחקר, בהתמחות בשיווק והתנהגות צרכנים, מאוניברסיטת בן גוריון.
בארבע השנים האחרונות היא שימשה כמנהלת מעבדה וחוקרת במעבדת המחקר של ד"ר יוסי מערבי, דיקן בי"ס אדלסון ליזמות באוניברסיטת רייכמן. תחומי המחקר שלה כוללים פסיכולוגיה חברתית, קבלת החלטות ופסיכולוגיה של הילד והוריו. מחקריה פורסמו בכתבי העת הבינלאומיים: Frontiers in public health, Personality and Individual Differences, Journal of Vocational Behavior .בעברה עבדה כמנהלת קהילות ב SAP , והייתה קצינה בחיל האוויר.

לינקדאין

יתרונות התוכנית


 • פיתוח והעצמת התכונות והכישורים הדרושים ליזמים, מנהיגים ומובילי חדשנות במאה ה- 21.
 • לימודים מתקדמים עם מרצים בכירים מהאקדמיה והתעשייה בקבוצה קטנה לאורך שנתיים.
 • ליווי אישי לכל סטודנט של מנטור מוביל מהתעשייה מתוך נבחרת המנטורים של ביה"ס ליזמות.
 • ייעוץ לבכירים מן התעשייה בשנה השנייה במפגשים של reverse mentoring.
 • אפשרות לפטור מקורסים שונים במהלך שנים ב ו- ג (יש לאשר מול ראש התוכנית).

 • השתתפות בפעילויות מיוחדות של בי"ס אדלסון ליזמות מול גורמים מן התעשייה מהארץ ומחו"ל.
 • סיוע בקבלה לתוכנית חילופי הסטודנטים של אוניברסיטת רייכמן.
 • קדימות כעוזרי מחקר / הוראה לאחר סיום הלימודים.
 • עדיפות בקבלה לקורס ה CO-OP של בי"ס אדלסון ליזמות המאפשר התמחות בסטרטאפים.

מבנה התוכנית

 • סמסטר א'

  סמסטר ב'

  קיץ (בין שנה א לשנה ב)

 • סמסטר א'

  סמסטר ב'

נבחרת המנטורים של התוכנית


מרכיב מרכזי בתוכנית המצטיינים הוא פיתוח אישי דרך מנטורים במהלך סמסטר ב' של שנת הלימודים הראשונה. כל סטודנט יוצמד למנטור מוביל מהתעשייה שעמו הוא ייפגש כ- 4 פעמים במהלך סמסטר ב'. בנוסף, יתקיימו הרצאות של מנטורים בחלק מהמפגשים.