תואר ראשון דו חוגי בקיימות וממשל

התואר הראשון בקיימות וממשל מעניק לסטודנטים ראיה רחבה בתחום פיתוח הבר קיימא, תוך מציאת האיזון הנדרש בין צרכי הפיתוח, הניהול היעיל של משאבים והצרכים החברתיים. התוכנית מכשירה את הסטודנטים להתמודד עם סוגיות העולות במשק האנרגיה, כלכלת סביבה ומשאבי טבע, כמו גם גלובליזיה ורגולציה של הסביבה, מִנהל ותכנון סביבתי בישראל, אחריות תאגידית, יזמות ירוקה ועוד.

תוכנית הלימודים


 • מסלול לימודי תואר דו-חוגי בקיימות וממשל נלמד במשך 3 שנים אקדמאיות מלאות (6 סמסטרים).
 • תוכנית הלימודים מורכבת משני חלקים: קורסי ליבה בממשל ובתחום הכלכלה והסביבה.

 • קורסי בחירה - החל משנת הלימודים השנייה לסטודנטים תהיה אפשרות לבחור בשני מסלולי התמחות ספציפיים: אנרגיה ומים או עירוניות וערים חכמות.
 • פרוייקט יישומי - יזמות סביבתית - במהלך השנה השלישית נדרשים הסטודנטים לקחת חלק בפרויקט יישומי מעשי של יזמות סביבתית במסגרתו יתמודדו עם סוגיות בנושאים שונים.

מה תלמדו?

חטיבות הלימוד

לבחירת הסטודנטים מוצעות 3 חטיבות לימוד שילמדו בשנה ג'. סיום הלימודים בכל חטיבה יזכה את הסטודנט בתעודת התמחות מאותה החטיבה.

 • חטיבה במזרח התיכון

  ראש החטיבה: ד"ר יוסי מן

  במסגרת החטיבה ייחשפו הסטודנטים לעולם הערבי ולמדינות הלא-ערביות השוכנות במזרח התיכון: ליחסי הפנים והחוץ-מדינתיים, לאידיאולוגיות המרכזיות, לתמורות הגיאופוליטיות, להתפתחויות החברתיות והכלכליות ולדפוסי התנהגות המגדירים סדרי יום, ומשפיעים על עיצובם של אסטרטגיות מדיניות ועוד.

 • חטיבה בדיפלומטיה ויישוב סכסוכים

  ראשת החטיבה: ד"ר שביט מטיאס

  לימודי החטיבה יקנו הבנה בניהול וביישוב סכסוכים בינלאומיים, אזוריים, לאומיים ואתניים. כמו כן, יבחנו תפקידם של התרבויות השונות, התקשורת, הגלובליזציה, ארגונים חוץ ממשלתיים, ויידונו נושאים הקשורים בהתערבות בינלאומית, בכוחות שמירת השלום, ובמשפט בינלאומי.

 • חטיבת מנהיגות, פוליטיקה ותקשורת

  ראשת החטיבה: פרופ' ליזה אירני סבן

  החטיבה מציעה לסטודנטים ידע תיאורטי ומעשי אודות אתגרי המנהיגות הפוליטית והממשל, ומקנה כלים ומיומנויות מקצועיות להבנת אסטרטגיה פוליטית בישראל ולהבנה של שימוש בתקשורת לקידום מטרות חברתיות.

 • תוכנית הלימודים נתונה לשינויים ועדכונים על ידי בית הספר.

מתעניינים בלימודי תואר ראשון באוניברסיטת רייכמן?

השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם