אודות בית ספר הארי רדזינר למשפטים

 

בית הספר למשפטים

בית ספר הארי רדזינר למשפטים באוניברסיטת רייכמן שם לו למטרה להעניק לבוגריו את ההכשרה הטובה ביותר לאתגרים ולדרישות המאה ה-21. מטרתנו היא שמשפטן המסיים את לימודיו בבית הספר יהיה מצוייד בכלים מתחומים שונים, כגון כלכלה, ממשל, מנהל עסקים ומדעי המחשב. זאת, בנוסף להכשרתו למקצוע עריכת הדין.

 

החתירה למצוינות עומדת ביסוד השקפת עולמנו. מתכונת הלימודים נועדה לאפשר פיתוח יכולות גבוהות בקרב תלמידנו ולעודדם להגיע להישגים מרביים.

 

תוכניות הלימודים בנויות באופן המיועד להכשיר את הבוגרים להתמודדות עם החתירה למצוינות העומדת ביסוד השקפת עולמנו.

 

מתכונות הלימודים נועדו לאפשר פיתוח יכולות גבוהות בקרב תלמידנו ולעודדם להגיע להישגים מירביים.
תוכניות הלימודים בנויות באופן המיועד להכשיר את הבוגרים להתמודדות עם הסביבה המודרנית, המשתנה בקצב מואץ, לפתיחות כלפי טכנולוגיות המידע, ולנגישות לשווקים הגלובליים. תוכניות הלימודים נועדו להקנות, בנוסף לכישורים משפטיים גבוהים, גם יכולות אינטרדיסציפלינריות.

 

כל תלמידי בית הספר למשפטים ילמדו, בנוסף ללימודי המשפט, תחום לימודים נוסף. השילוב הבינתחומי - מקנה יכולות אינטלקטואליות גבוהות נוספות.
במקביל, אנו שוקדים על הבנה מעמיקה ויישום הכישורים הבינתחומיים, הן בתאוריה והן בחיי המעשה.

 

בית ספר הארי רדזינר למשפטים משלב לימוד תאורטי ואינטרדיסציפלינרי עם הכשרה בעלת אופי מעשי. לסטודנטים מוצעים קורסים וסמינרים מחקריים על ידי הסגל האקדמי של בית הספר, העומד בקדמת המחקר המשפטי והבינתחומי בארץ ובעולם. אל הסגל האקדמי מצטרפים חוקרים ואנשי אקדמיה מן הארץ ומהעולם, המתמחים בתחום המשפט.

 

לסטודנטים מוצעות גם סדנאות מעשיות בהדרכת עורכי דין ושופטים בעלי מוניטין ומומחיות בתחום הוראתם. בנוסף, כחלק ממחויבות אוניברסיטת רייכמן לערכי החירות והאחריות, פועלות בבית ספר רדזינר למשפטים מגוון תכניות קליניות, במסגרתן מעניקים הסטודנטים סיוע משפטי חינם לאוכלוסיות מוחלשות. החינוך הקליני-משפטי חושף את הסטודנטים להשקפת עולם, לפיה המשפט אינו רק כלי ליישוב סכסוכים, כי אם גם מכשיר לשינוי חברתי.

 

תוכניות קליניות אלה מנגישות את עולם המשפט לאוכלוסיות המצויות במצוקה או בסיכון, ובמקביל מקנות לסטודנטים הזדמנות להיחשף לעולם המשפט המעשי עוד במהלך הלימודים. במובן זה, התוכניות לא רק תורמות לקהילה אלא גם מעניקות מיומנות מקצועית לסטודנטים ואמצעי להגשמה עצמית. חשיבותן לא רק בחשיפת הסטודנטים לפרקטיקה, אלא ובעיקר בהכשרת משפטנים הקשובים לצרכי החברה ולקבוצות המוחלשות בה.

 

בית הספר מחוייב למגמת הגלובליזציה, ובמסגרת זו לומדים הסטודנטים חלק מן הקורסים בשפה האנגלית, בהוראתם של מרצים ידועי שם, ממיטב בתי הספר למשפטים בעולם (כגון Harvard, Chicago, NYU, Yale ועוד). כל הסטודנטים נדרשים, ללא תלות בתחום התמחותם, ללמוד קורסים בתחומים נוספים כגון מחשבים, תקשורת והמזרח התיכון.

 

לצד הפעילות האקדמית, מתקיימות בבית ספר הארי רדזינר למשפטים פעילויות רבות נוספות: כנסים, ימי עיון, תכניות לימוד משותפות עם אוניברסיטאות בחו"ל, סיורים לימודיים בארץ ובחו"ל, הוצאה לאור של כתב-עת, מפגשים חברתיים ועוד.