ברכת הדיקן

 • פרופ' ליאור זמר

  דיקן בית ספר הארי רדזינר למשפטים


  מאז הקמתו, ניצב בית ספר הארי רדזינר למשפטים בחזית המחקר המשפטי בישראל ובעולם. מסורת המצוינות האקדמית של בית הספר, שהחלה בשנת 1994, עת היה לבית הספר הראשון באוניברסיטת רייכמן, מגשימה את יעדי הבסיס של האוניברסיטה והם מצוינות במחקר והוראה לצד חינוך למנהיגות ולאחריות חברתית.

   

  ההשכלה המשפטית בבית הספר משלבת בינתחומיות בידע תיאורטי מעמיק עם הכשרה מעשית. בבית הספר למשפטים שמונה מסלולי לימוד במסגרת התואר הראשון. ביניהן שלוש תכניות לימודים לתואר כפול: משפטים ומנהל עסקים, משפטים וממשל, ומשפטים ופסיכולוגיה, שלוש תכניות לימודים המשלבות לימודי תואר ראשון במשפטים עם המשך ישיר לתואר שני במנהל עסקים, ממשל, ובמשפטים טכנולוגיה וחדשנות עסקית, וכן תוכנית מצטיינים. בבית הספר שתי תוכניות לימוד לתואר שני, ובשנת 2018 קיבל בית הספר את אישור המועצה להשכלה גבוהה להעניק תואר שלישי במשפטים. לבית הספר יחידה ללימודים התנסותיים הכוללת למעלה משנים עשר קליניקות משפטיות, שבעה פרקטיקומים, מספר משפטים מבוימים, כתב העת "משפט ועסקים" ומספר רב של פרויקטים אליהם תוכלו לחבור במסגרת הכשרתכם האקדמית. האתגרים האקדמיים עמם תתמודדו במהלך הלימודים יאפשרו לכם סיכויי השתלבות וצמיחה מקצועית ייחודיים לבוגרות ובוגרי בית הספר.

   

  כל אלה מציבים את בית ספר הארי רדזינר למשפטים כאחד מבתי הספר המובילים בישראל בפיתוח יכולות מחקר וניתוח משפטי המעניקים לבוגרות ובוגרינו יתרון משמעותי בשוק התעסוקה התחרותי במאה ה-21. את בוגרות ובוגרי בית הספר תמצאו במשרדי עורכי הדין הגדולים, בשפיטה, בתארים מתקדמים במוסדות אקדמיים יוקרתיים בעולם וכחברי סגל אקדמי, במשרות בכירות בתחומי התקשורת והיזמות העסקית, במוסדות המדינה ובארגונים בינלאומיים. ההצלחה של בוגרינו מציבה בקביעות את בית הספר במקומות הראשונים במעבר בבחינות ההסמכה של לשכת עורכי הדין בישראל.

   

  ההעמקה המחקרית של בית הספר מוצאת את ביטויה גם בפעילותם של מכון צבי מיתר לחדשנות טכנולוגית, משפט ואתיקה ומכון גזית-גלוב לחקר הנדל"ן המקדמים מחקר לצד שיתופי פעולה עם מוסדות אקדמיים בעולם. בית ספר הארי רדזינר הוא גם חבר-מייסד בליגה הגלובאלית של בתי ספר למשפטים המאגדת שלושים בתי ספר למשפטים מכל העולם. בין יעדיו המרכזיים של בית הספר הגדרנו את ההיבט היישומי בתהליך ההכשרה של הסטודנטים על מנת להעניק כלים יישומיים להתמודדויות בזירה הגלובאלית, זאת במקביל להכשרת הבאות והבאים בשערנו להבנה, בניה ולשינוי מציאות חברתית ומשפטית בישראל. במסגרת משימה זו בכל שנה מגיעים לבית הספר חברי סגל אקדמי מאוניברסיטאות מובילות בעולם, להוראת קורסים במסגרת תוכניות הלימודים, וסטודנטיות וסטודנטים יוצאים לחילופי סטודנטים באוניברסיטאות שונות.

   

  אני כותב אליכן/ם שורות אלה בימים שלאחר שינוי מעמדו של המרכז הבינתחומי לאוניברסיטת רייכמן, האוניברסיטה הפרטית הראשונה בישראל, שינוי שמבטא הכרה בינלאומית ומצוינות אקדמית פורצת דרך. אני רוצה לאחל לכן/ם בהזדמנות זו הצלחה, שגשוג ולימודים פוריים ומהנים.

   

  פרופ' ליאור זמר

  דיקן בית ספר הארי רדזינר למשפטים