נסיעות לימודים ופעילויות
בינלאומיות

 

 

מלווים אקדמיים: פרופ' ליאור זמר וד"ר אביב גאון

 

כחלק מהפעילויות הבינלאומיות במסגרת התוכנית, מתעתדים הסטודנטים בתוכנית לצאת לקורס קיץ שיתקיים בטורונטו קנדה. בשנים האחרונות הפכה טורונטו להיות אחת מהמרכזים הבינלאומיים המובילים בתחומי המחקר של טכנולוגיות מתפרצות ובינה מלאכותית והיא מהווה מוקד משיכה לחברות ויזמים בתחומי הטכנולוגיה. חברות דאטה וטכנולוגיה רבות פועלות מטורונטו והיא זוכה להשקעה משמעותית של הממשל הפדרלי. מעבר לכך, טורונטו היא מרכז תרבותי המושך צעירים רבים.

 

קורס הקיץ יכלול סדנאות מגוונות בנושא טכנולוגיות מתפרצות בסביבה תחרותית, חדשנות עסקית, בינה מלאכותית, פלטפורמות דיגיטליות וקניין רוחני. הקורס יתקיים במסגרת שיתוף פעולה עם מכון המחקר - IPOsgoode בקנדה - אחד ממכוני המחקר המובילים בעולם בתחום הקניין הרוחני והטכנולוגיה. מכון IPOsgoode הוא חלק מבית הספר למשפטים של אוני' יורק בטורונטו. על בוגרי בית הספר נמנה גם נשיא בית המשפט העליון לשעבר פרופ' אשר גרוניס.

 

הבחירה בצפון אמריקה מבטאת את מטרת התוכנית לאפשר חשיפה אופטימאלית למיטב המרצים הבינלאומיים בסביבה טכנולוגית ובשיתוף מוסדות אקדמיים מובילים בעולם. בשנה האחרונה קיימנו במסגרת התוכנית מגוון פעילויות וכנסים עם מכון המחקר והקורס יאפשר למשתתפים בתוכנית להעמיק את החיבור האקדמי והמקצועי עם נושאי הליבה בתוכנית.

 

סגל המרצים בקורס יכלול חוקרים, משפטנים ואנשי תעשייה מטורונטו, אוקספורד, וישראל. הקורס צפוי להתקיים כ - 5 ימים ויזכה את המשתתפים בו ב-2 נ"ז. החלק העיקרי של הקורס ימומן על ידי תוכנית ה MA. מלבד עלויות אלה, כל משתתף יישא בעלויות הכרוכות בנסיעה (טיסה ומלון) וכן בעלויות רישום מסובסד.

 

  • פתיחת הקורס תלויה במספר הנרשמים.
  • בשלב זה קנדה אינה מתירה כניסה למדינה בשל מגבלות הקורונה.
  • קיומו של הקורס מותנה בהסרת המגבלות והאישורים המתאימים.

 

 

מלווים אקדמיים: פרופ' דב גרינבאום וד"ר אביב גאון


סטודנטים נבחרים יוזמנו להשתתף בסדנה בנושא "ניהול קניין רוחני - ניתוח מבוסס מוצר" שמטרתה לשפר את ההבנה בנושא קניין רוחני וניהולו, זאת באמצעות פיתוח כלים לניהול זכויות קניין רוחני החל בשלב הרעיון, הפיתוח, הייצור, המיתוג ועד השיווק (הן של מוצרים והן של שירותים). הסדנה עוסקת בענפים ספציפיים, כולל (אך לא רק) תעשיות חדשניות, יצירתיות ועתירות IP כולל מוצרים הכוללים טכנולוגיות מתוחכמות של 'המהפכה התעשייתית הרביעית' (למשל AI, הדפסת תלת מימד Big Data, IoTs), המעלות אתגרים חדשים.

 

בכל שנה צוותים ממוסדות אקדמיים נבחרים באירופה, ארה"ב ומדינות נוספות בוחרים מוצרים מענפים שונים שבחרו המארגנים ובוחנים אותם. הניתוח מתמקד בהיבטים הקשורים לקניין רוחני של המוצר, לאורך כל מחזור העסקים שלו, הן מהפרספקטיבה כמחזיק בזכויות קניין רוחני והן כמשתמש בזכויות קניין רוחני של צדדים שלישיים. בין התעשיות שנבחנו בעבר: תעשיית הרכב, תעשיית הבריאות, משחקי המחשב והצעצועים, תעשיית המזון תעשיית האופנה. במהלך הסדנא יציגו הסטודנטים את הניתוח שלהם, על בסיס עבודת מחקר מקדימה בת מספר חודשים.

הסדנה בת יומיים וצפויה להתקיים בז'נבה, שוויץ.

 

* בכפוף לראיון

** התוכנית אינה מזכה בנקודות זכות

 

השתתפות בהשתלמות קניין רוחני - קרקוב

 

מלווה אקדמי: פרופ' ליאור זמר

 

האוניברסיטה היגלונית מארגנת מדי שנה השתלמות בת שבוע ימים בנושא קניין רוחני. האוניברסיטה היגלונית היא אחת האוניברסיטאות הוותיקות באירופה וממוקמת בעיר קרקוב, פולין - עיר יפיפייה בעלת מרכז היסטורי מרשים.

 

ההשתלמות מתקיימת בשיתוף משרד הפטנטים האירופי. מדי שנה מגיעים להשתלמות סטודנטים רבים מרחבי העולם ללמידה וחוויה משותפת.

 

בכל שנה מתמקדת תוכנית הלימודים בנושא אחר של קניין רוחני. למשל: "תמרון בין מגבלות, ציפיות והפרה של זכויות קניין רוחני, "איכות קניין רוחני", "הפרה של זכויות קניין רוחני" ועוד. תוכנית הלימודים כוללת הזדמנות לחשיבה ביקורתית על קניין רוחני וכוללת גם סדנאות בנושאים שונים.

 

תוכנית ה MA תישא בעלות הרישום להשתלמות של 5 סטודנטים. הסטודנטים ישאו בעלויות הנסיעה. ההשתלמות מזכה ב - 1 נ"ז.