מתעניינות ומתעניינים יקרים,

סביבת הטכנולוגיה והחדשנות מתמודדת עם אתגרים ושינויים תכופים. אתגרים אלה שינו לבלי היכר את סביבת העבודה, הקשרים העסקיים המקומיים והגלובאליים. המענה המשפטי הנדרש לאתגרים אלה הפך מורכב יותר. הבנת ההשפעות של המשפט על הטכנולוגיה היא מחויבת המציאות, הן בקרב המשפטנים והן בקרב יזמים, ממציאים, אנשי טכנולוגיה וניהול, וכלל המועסקים בתחום. תוכנית התואר השני במשפט, טכנולוגיה וחדשנות עסקית היא תוכנית ראשונה מסוגה בישראל, פורצת דרך וייחודית בנוף המקומי.


התוכנית נבנתה על פי המלצות ועדה מייעצת בינלאומית, ומצטרפת לתוכניות מרכזיות במשפט וטכנולוגיה בבתי הספר למשפטים המובילים בעולם. מטרת התוכנית היא להכשיר את הסטודנטים הלומדים בה להתמודדויות עם האתגרים שהמרחב הטכנולוגי מזמן ולבנות מסד של ידע והבנה – הן ברמה המקומית והן ברמה הבינלאומית – שיאפשרו תהליכי חשיבה, פיתוח ומציאת פתרונות, לטווח קצר וארוך, שיעצבו מחדש את המרחב הטכנולוגי, המשפטי והעסקי. את בניית התוכנית מלווה וועדה מייעצת בינלאומית שכוללת חוקרים ואנשי תעשייה ממדינות שונות ומאוניברסיטאות אשר מובילות סדר יום גלובאלי ברגולציה של משפט וטכנולוגיה, כגון ייל, קיימברידג', סטנפורד וברקלי. בחירת התכנים הנלמדים יוצרת מעטפת בינתחומית בין משפט, טכנולוגיה מתקדמת, ומודלים של חדשנות עסקית, מסחור והפצה של ידע, ומחברת ידע אקדמי ומחקרי הנרכש במסגרת בית הספר למשפטים לתעשייה ולפרקטיקה.


התוכנית פתוחה לרישום לסטודנטים ממגוון הרקעים האקדמיים, לרבות מדעי החברה והרוח, מדעי החיים, ההנדסה, הרפואה, ומשפטים. סטודנטים שהתואר הראשון שלהם אינו במשפטים, יילמדו חטיבה ייעודית בלימודי משפט. בסיום לימודי החטיבה תוענק להם תעודת סיום של לימודי ההשלמה. תוכנית הלימודים מוצעת הן במסלול הרגיל והן במסלול המחקרי הדורש להשלמתו, כתיבת עבודת תזה.

על סגל התוכנית נמנים מרצים וחוקרים מובילים מתחומי חקר שונים המשלבים משפט ורגולציה של טכנולוגיה. סגל התוכנית ילווה אתכם במהלך לימודיכם במטרה לייצר יחד חוויית לימודים מעשירה אשר תעניק לכם את הכלים הנדרשים לביטוי פרקטי של התכנים שנלמדו בדרככם להיות אנשי מקצוע מבוקשים בתחומים מגוונים ורבים.

בברכת הצלחה,

פרופ' ליאור זמר

ראש תוכנית M.A. במשפטים, טכנולוגיה וחדשנות עסקית

לעמוד המרצה