ד"ר הארי ל. רדזינר ז"ל

 

 

 

 

 

 

 

 

 

בהיותו מנהיג אלטרואיסטי המסור לרווחת העם היהודי, היה ד"ר הארי רדזינר הראשון שנענה לקריאתו של פרופ' אוריאל רייכמן להקים את המרכז הבינתחומי הרצליה (לימים אוניברסיטת רייכמן).

 

החלטתו להקים את בית ספר הארי רדזינר למשפטים בעת שבה אוניברסיטת רייכמן הייתה עדיין בגדר חלום בלבד ובסיס צבאי זנוח, הייתה בגדר הבעת אמון איתן בחזון האקדמי הנועז של קומץ חלוצים, הוא אפשר להם לסיים את השיפוצים הראשונים וכן לפתוח את שנת הלימודים הראשונה.

 

ד"ר הארי רדזינר לא רק היה המייסד, אלא גם היה תורם מרכזי להתפתחות אוניברסיטת רייכמן בעשור האחרון. ​ ​
בהיותו חבר מועצת המנהלים מאז הקמתה, הקים את אגודת ידידי המרכז הבינתחומי הרצליה בגרמניה וכן ייסד את שיתוף הפעולה האקדמי בין אוניברסיטת רייכמן ואוניברסיטת היינריך היינה בדיסלדורף.
כאשר הוענק לו תואר דוקטור כבוד מטעם אוניברסיטת היינריך היינה הודגש התפקיד המכריע שמילא בגיבוש מערכת יחסים זו. ד"ר הארי רדזינר ז"ל הינו עמית כבוד של אונברסיטת רייכמן.

 

ד"ר הארי רדזינר נולד למשפחה יהודית מכובדת בלודג', פולין. שנות מלחמת העולם השנייה עברו עליו בגטו לודג' ובמחנות הריכוז אושוויץ, סטטהוף, דרזדן וטרזנשטאט. אחרי המלחמה, היגר לארה"ב שם סיים בהצטיינות לימודי הנדסת מכונות באוניברסיטה של העיר ניו- יורק. הוא השתקע בדיסלדורף והקים את אחד מהמפעלים הגדולים ביותר בייצור יהלומים וכן חברות הפצה בגרמניה.

 

ד"ר הארי רדזינר ז"ל ואשתו תבדל לחיים ארוכים הם ציונים מושבעים ומעורבים מאד בענייני היהודים בגרמניה.

ד"ר רדזינר היה פעיל מאד בארגוני הקהילות היהודיות בדיסלדורף ומיורקה, והיה חבר של כבוד בקהילות אלו. הוא היה חבר מועצת המנהלים של ארגוני הקהילות היהודיות בגרמניה, בני ברית והמגבית. ד"ר רדזינר היה פעיל בלשכת המסחר גרמניה - ארה"ב ובמועדון התעשייתי בדיסלדורף.


בית ספר הארי רדזינר למשפטים חוגג 25 שנה להיווסדו