שאדן סלים מאהלי

 

שאדן היא תלמידת מחקר בתואר דוקטור באוניברסיטת רייכמן, את עבודת הדוקטורט שלה אשר כותרתה: "מזונות ילדים בדין השרעי – עמדת בתי הדין השרעיים בישראל בראי השינויים בדיני המשפחה האזרחיים" בהנחייתה של פרופ' רות זפרן.

 

שאדן בעלת תואר ראשון במשפטים מאוניברסיטת חיפה ובעלת תואר שני במשפטים בתוכנית "תורת השפיטה וההליך הפלילי" בהנחיית ד"ר דורון מנשה מאוניברסיטת חיפה. את עבודת התיזה שלה חקרה את נושא האלימות הכלכלית בין בני זוג מוסלמיים במדינת ישראל כפי שהיא משתקפת בפסיקת בתי הדין השרעיים בישראל בהנחיית ד"ר אריאן רנן ברזילי.

 

עם סיום לימודיה לתואר הראשון, התמחתה שאדן במשרד עו"ד פרטי בנצרת, עם תום תקופת ההתמחות עברה שאדן את בחינות לשכת עורכי הדין וקיבלה את רישיון עריכת הדין. החל מחודש מרץ 2015 שאדן עובדת כעו"ד בתחום דיני עבודה וביטוח לאומי.

 

המחקר יעסוק במזונות ילדים בדין השרעי ובהתייחסותם של בתי הדין השרעיים ובתי המשפט האזרחיים בישראל אל תביעות למזונות ילדים. דרך הפסיקה בנושא זה אעמוד על יחסם של בתי הדין השרעיים לעצמאות הכלכלית של נשים מוסלמיות בישראל. אבחן האם פסיקת בתי הדין השרעיים בתביעות מזונות ילדים שומרות על עצמאותן הכלכלית של נשים מוסלמיות בישראל, מעצימה אותן או שמא מוסיפה למוחלשות שלהן.