העשרה וגיבוש

לצד פיתוח התכנים האקדמיים, הקורסים והסדנאות בתוכנית אנו שמים דגש גם על העשרה אקדמית וגיבוש חברתי. אנו מקיימים ימי עיון למשתתפי התוכנית בנושאים וסוגיות רלוונטיות מעולם המשפט, העסקים והטכנולוגיה לצד אירועים חברתיים שונים שתכליתם להעשיר את התכנים האקדמיים של הסטודנטים לצד פיתוח וחיזוק הקשרים החברתיים. לפעילויות אלו מוזמנים גם חברי הסגל המשתתפים בתכנית המנטורינג האקדמי ועורכי הדין המשתתפים במנטורינג המעשי. ימי העיון, לצד מפגשי הגיבוש בתכנית, מחזקים את המבנה והלכידות הקבוצתית במטרה לאפשר סביבת לימודים נעימה אך גם על מנת לסייע ביצירת הקשרים החברתיים מתוך הנחה שקשרים אלו יסייעו לסטודנטים גם בהמשך דרכם המקצועית.

סדנא מעשית בנושא אומנות, טכנולוגיה ומשפט

הסדנא הועברה על ידי האומן זיו זאב כהן


טכנולוגיה ואומנות הלכו מאז ומעולם יד ביד. ולמרות זאת, האומנויות הקלאסיות (ציור, פיסול, רישום וכו') התרחקו במהותן מהשיח הטכנולוגי, נחשבו יותר "טבעיות" והתקבלו כנשגבות. אומנות המתבססת על טכנולוגיה נמצאת בשדה האומנותי כזרם למעלה מ50 שנה, כאשר בעשור האחרון המדיום הטכנולוגי התקבל לזירת האומנות העכשווית כשווה בחשיבותו לאומנויות הקלאסיות. כיום ניתן לראות עבודות טכנולוגיות במרבית מוזיאוני העולם, כפועל יוצא אפילו הגלריות המסחריות מצאו דרכים להתאים את המדיום לצרכים שלהן. בסדנא נחשף למדיום הטכנולוגי ככלי המשמש אמנים ונתנסה בבניה של יצירות שונות, תוך התמודדות עם תהליכי עבודה אמנותיים בדגש על מחשבה, יצירתיות והשראה. בנוסף, נעמוד גם על השיח המשפטי הנמצא ברקע של היצירה דרך מעמדו של היוצר במאות האחרונות וגיבוש ההגנות המשפטיות.

 

פרטים על האומן:

זיו זאב כהן הוא אמן ומרצה ניו-מדיה. עבודותיו פיסוליות, הנעות על ציר שבין הפיזי לווירטואלי ומכילות השפעות ממדעים עכשוויים לצד תאוריות ספקולטיביות ומדע בדיוני. נולד (1983) וגדל בישראל, בשנים האחרונות כהן נע בין שיקגו לשנחאי, שם הוא עובד ויוצר. בוגר המחלקה לצילום בבית הספר מנשר לאומנות, תואר שני במחלקת אומנות טכנולוגית בבית הספר של מכון האמנות בשיקגו. כהן, לימד בבתי ספר לאומנות ועיצוב ברחבי העולם, בשנים האחרונות בבית הספר של מכון האומנות בשיקגו ובאקדמיה הסינית לאומנות בהונג'ו. עבודותיו של כהן הופיעו במוזיאונים וגלריות בארץ ובעולם.