התוכנית מכשירה את המשתתפים להיות יועצים למנהלים מתוך גישה מערכתית ארגונית המבוססת על תפיסת עולם רב ממדית, אינטגרטיבית המותאמת לייעוץ אישי במסגרת הקונטקסט הארגוני.
ייעוץ אישי למנהלים הפך למומחיות מבוקשת ככל שהעולם הארגוני אופיין כבעל רמת VUCA גבוהה.

ייעוץ אישי למנהלים משמש ככלי עבודה מרכזי של מנהלים, יועצים ארגוניים, ניהוליים ועסקיים ואנשי משאבי אנוש. הייעוץ האישי שימושי במצבים בהם מנהל מעוניין בפריצת דרך אישית, פיתוח אישי או נמצא במעברים וצריך עזרה - מעבר תפקיד, קידום או פיטורין. הייעוץ האישי מקדם מנהלים גם במצבים של שינוי - שינוי ארגוני, שינוי טכנולוגי, שינויים אישיים בצוות, מיזוגים ולחלופין במצבים של משבר, צמצום ארגוני ועוד. עם התפתחות המודעות לקבלת עזרה ולערך המוסף הגבוה של קבלת ייעוץ אישי, במקביל להתפתחות "פסיכולוגית העצמי" השמה במרכז את האדם והתפתחותו, נוצר ביקוש גבוה של מנהלים לקבלת ייעוץ אישי. 

סדרי עולם משתנים ומטלטלים את שוק העבודה. המציאות הארגונית דינאמית ומורכבת והשינוי הפך לשגרה. אתגרים אלו מציבים בפני מנהלים צורך בשיפור מתמיד, הסתגלות והתאמה אינסופית, פיתוח כישורים כולל יכולות קוגניטיביות ורגשיות גבוהות, אימוץ גישות ניהוליות פורצות דרך ויכולת לנהל ולהנהיג שינויים ברוח השעה. מנהלים אשר מבינים את האתגרים הללו ועל מנת להיערך ולהכשיר את עצמם להתמודדות עמם, נעזרים ביייעוץ אישי למנהלים ונהנים מלמידה משמעותית, אישית, אינטימית ומתואמת לצרכים הייחודיים שלהם.תוכנית זו פועלת תחת החסות האקדמית של בית ספר ברוך איבצ'ר לפסיכולוגיה והתוכנית בהתנהגות ופיתוח ארגונים בשיתוף עם המרכז להכשרת מנהלים בבינתחומי הרצליה.
משתתפי התוכנית יקבלו תעודה מטעם "המרכז להכשרת מנהלים באוניברסיטתת רייכמן".


למי מיועדת התוכנית?

 

מנהלים בכירים, יועצים ארגוניים, ניהוליים ועסקיים, אנשי משאבי אנוש. בעלי תואר שני ומעלה או בעלי תואר ראשון וניסיון ניהולי משמעותי או ניסיון משמעותי במשאבי אנוש/ייעוץ/ניהול.