התוכנית לפסיכותרפיה הורה-תינוק התפתחה מתוך הנחה שקשר הורה-תינוק הוא מסד חיוני להתפתחות התינוק ובהמשך הילד והאדם בכל התחומים. מתוך הנחה זו נולד צורך גדל והולך במטפלים, ומטרת התוכנית לתת מענה לביקוש בהכשרה מובנית בתחום

הטיפול הפסיכולוגי בתינוק מחייב ידע תאורטי וטכניקה קלינית ייחודיים, הנבדלים מהותית מאלה הנדרשים בפסיכותרפיה רגילה. המטפל נדרש להתייחס בו זמנית להורים ולתינוק ובנוסף, בעוד שההורים מתבטאים מילולית, התינוק מתבטא רק באופן לא מילולי, כך שתהליך הטיפול כולל פענוח של שפתו. סגל התוכנית כולל אנשי מקצוע המתמחים בעבודה עם מבוגרים לצד אלה המנוסים בעבודה ישירה עם תינוקות, כדי לספק את מלוא היקף הידע התאורטי והקליני הנחוץ לכם כדי להשתלם בתחום.

 

למי מיועדת התוכנית?

  •  פסיכולוגים קליניים לאחר סיום התמחות בפסיכולוגיה קלינית במוסד מוכר להתמחות זו, כולל פסיכולוגיה קלינית של הילד ופסיכולוגיה קלינית חינוכית.
  • רופאים בעלי תואר מומחה בפסיכיאטריה וניסיון מקצועי בפסיכותרפיה באורינטציה דינמית במשך שנתיים לפחות. הניסיון המקצועי צריך לכלול טיפול בחמישה מטופלים לפחות, תחת הדרכה של פסיכולוג קליני מדריך העובד בגישה פסיכו-דינמית.
  • עובדים סוציאליים קליניים בעלי תואר שני במסלול בריאות הנפש וארבע שנות נסיון בפסיכותרפיה בהיקף של חצי משרה לפחות במוסדות מוכרים להתמחות בפסיכיאטריה או פסיכולוגיה קלינית.
  • פסיכולוגים התפתחותיים וחינוכיים לאחר סיום התמחות בהיקף של חצי משרה לפחות במוסד מוכר בתחום התמחותם. נדרשות ארבע שנות ניסיון מקצועי בפסיכותרפיה באוריינטציה דינמית , תחת הדרכה של פסיכולוג קליני העובד בגישה פסיכו-דינמית.

 

מכל המועמדים נדרשת לפחות שנה אחת של טיפול אישי בגישה פסיכודינמית בעבר או בעת ההרשמה.

 *מתעניינים בתוכנית אבל לא בטוחים שאתם עומדים בדרישות? צרו איתנו קשר!

במקרים מיוחדים, מועמדים שאינם עונים על כל הקריטריונים יופנו לוועדת חריגים.