תואר ראשון בפסיכולוגיה

התוכנית מעניקה זכאות לתואר .B.A פסיכולוגיה, בשלוש שנות לימוד. כסטודנטים בתוכנית תזכו לתשתית ידע רחבה המבוססת על לימוד תיאורטי ומעשי בתחומי הפסיכולוגיה השונים, על ידי הובלה של מיטב המרצים, החוקרים והפסיכולוגים מהארץ והעולם.

אודות התוכנית


תוכנית הלימודים של בית ספר ברוך איבצ'ר לפסיכולוגיה מעניקה תשתית ידע תיאורטי ומעשי המעודכן ביותר בתחומי הפסיכולוגיה החברתית-ארגונית, הפסיכולוגיה החיובית והממשק שבין הפסיכולוגיה לבין תחומי עיסוק אחרים במדעי החברה, כגון תקשורת, שיווק, ניהול, ממשל, כלכלה, קיימות ועוד.
כמו כן, התוכנית כוללת קורסים מעשיים לפיתוח כישורים פסיכולוגיים והתנסויות בשטח - בתוכנית תזכו לקחת חלק במערכות טיפוליות ו/או ארגוניות ולהדרכה אישית וקבוצתית על-ידי הפסיכולוגים הקליניים והארגונים הבכירים של התוכנית.

מאפייני התוכנית


 • תוכנית הלימודים היא במתכונת חד-חוגית ונמשכת שלוש שנים, בהן על הסטודנט להשלים 121 נקודות זכות לקבלת התואר.
 • התוכנית מועברת על ידי סגל מרצים וחוקרים מאוניברסיטאות מובילות בעולם, הכולל ראשי מחלקות לפסיכולוגיה לשעבר באוניברסיטאות, לצד פסיכולוגים קליניים, חברתיים וארגוניים בכירים.
 • אפשרות מיוחדת ללמוד בתוכנית Honors (מצטיינים) של בית הספר.
 • הסטודנטים נדרשים לשלב במהלך התואר, קורס מורחב מדיסציפלינה נוספת כחלק מהגישה הבינתחומית במטרה כי יחשפו למקצועות המשיקים לתחום הפסיכולוגיה. בין התחומים: פסיכולוגיה פוליטית, פסיכולוגיה ותקשורת, פסיכולוגיה וחקר המוח, פסיכולוגיה ומדעי הרוח, ומציאות מדומה בעולמות הפסיכולוגיה.
 • ייעוץ, הכוונה והדרכה להשתלבות בעולם העבודה ולהמשך לימודים מתקדמים.

קורסי בינתחומי מורחב

פסיכולוגיה משיקה לתחומים רבים ולכן התוכנית כוללת אלמנט בינתחומי: בתור סטודנטים לפסיכולוגיה, יהיה עליכם לבחור בקורס מורחב אחד מהרשימה הבאה:

 • פסיכולוגיה ותקשורת

  ד"ר שירי רזניק

  הקורס מציע מבט בינתחומי באמצעותו ניתן להתבונן על יחסי הגומלין המתקיימים בין המדיה לבין קהלים שונים מפרספקטיבה פסיכולוגית. נעסוק בהשפעות האפשריות של המדיה על חיינו, לצד הכוח שלנו כקהל לפרש טקסטים באופנים מגוונים וליצור תכנים באופן עצמאי ומעצים.

 • פסיכולוגיה פוליטית

  ד"ר יוסי חסון

  הפסיכולוגיה הפוליטית שופכת אור על שאלות רבות מעבר להבנת התנהגויות ומוטיבציות של מנהיגים, למשל, מדוע אנשים שונאים? מדוע אנשים מתעלמים מסבלם של אחרים? האם כולנו גזעניים ומה הסיבה לכך? האם ניתן לשנות עמדות פוליטיות? אם כן, כיצד? על שאלות אלו ורבות אחרות ננסה לענות יחד לאורך השנה.

 • פסיכולוגיה וחקר המוח

  ד"ר נועה אלבלדה וד"ר לימור שטוץ

  מטרת הקורס לחשוף את הסטודנטים להיבטים תאורטיים ומעשיים בעבודתו של חוקר המוח. הסטודנטים יכירו סוגיות מחקריות עדכניות בחקר המוח, ילמדו לעומק על שיטות מחקר רלבנטיות, עבודות של חוקרי מוח מובילים בישראל ויבקרו במעבדות ומכוני מחקר.

 • פסיכולוגיה, תרבות ורוח

  ד"ר אורנת לב ער וד"ר אורי רוט לוי

  הקורס מתמקד בחקר תחומי דעת שונים העוסקים בנפש האדם. המטרה היא להפגיש את הסטודנטים עם יצירות מופת והוגי דעות מכוננים, וללמוד צורות של התבוננות, קריאה, צפייה והאזנה שמעשירות את הידע והיכולת של הסטודנטים להבין נושאים פסיכולוגיים כמו ילדות, הורות, טראומה ושגעון.

 • מציאות מדומה בעולמות פסיכולוגיה

  ד"ר יונתן גירון

  תוכנית הקורס המורחב תכלול התנסות מעשית בממשקי מציאות מדומה ורבודה, קריאת ספרות מחקרית בתחום, תכנון והפקת פרדיגמה ווירטואלית ומדידת חווית המשתמש והאפקט הפסיכולוגי. הקורס המורחב כולל 3 קורסים משלימים.

 • חוסן נפשי

  פרופ' דני חמיאל וד"ר דנה סיני

  קורס המורחב יעסוק בחוסן נפשי (resilience) והגורמים משפיעים עליו משתי גישות עיקריות. האחת היא דרך נקודת המבט של כישורים ומיומנויות תוך-נפשיות בהמשגה של הגל השלישי של ה-CBT, והשנייה היא דרך נקודת המבט של מערכות יחסים וקשרים בינאישיים.

מה תלמדו?

  סמינר עיוני - שנה ג' יש לבחור סמינר עיוני אחד מתוך הרשימה הבאה:

  סמינר מחקרי - שנה ג' יש לבחור סמינר מחקרי אחד מתוך הרשימה הבאה:

  קורסי בחירה - שנה ג' יש לבחור 4 קורסים מתוך הרשימה הבאה:

  קורס מורחב - שנה ג'

​*פרטים נוספים ניתן למצוא בידיעון.
*תוכנית הלימודים כפופה לשינויים.

מתעניינים בלימודי תואר ראשון באוניברסיטת רייכמן?

השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם