שוב"ל - שווה בלימודים

 

תוכנית שוב"ל היא תוכנית לימודים לשילוב אנשים עם מוגבלות שכלית במוסדות אקדמיים, אשר נועדה להקנות תחושת מסוגלות ולקדם שוויון הזדמנויות, בשיתוף אוניברסיטת רייכמן ועמותת אלווין.

 

אנשים עם מוגבלות שכלית מתמודדים עם סטיגמות וסטריאוטיפים שליליים, שמובילים לעיתים להדרתם מהמרחב הציבורי ואפלייתם בתחומים שונים. פרויקט שוב"ל נועד לאפשר לאנשים עם מוגבלות שכלית ללמוד במסגרת אקדמית, תוך שהוא מייצר עבור המשתתפים אתגר קוגניטיבי לצד העשרה חווייתית.

 

בנוסף, הפרויקט מקדם הכללה חברתית ושילוב של המשתתפים בפרויקט במרקם החברתי בקמפוס, והוא מנוהל ומופעל בהתנדבות על ידי סטודנטים מבתי הספר השונים שמתפקדים כמדריכים ומנטורים.

 

שוב"ל מפעילה מידי שנה שני מחזורים, אחד בכל סמסטר, בהשתתפות 15 סטודנטים עם מוגבלות שכלית. בכל מחזור נערכים 10 מפגשים מידי שבוע בהם נלמדים תכנים אקדמיים מתחום המשפטים, תקשורת והפסיכולוגיה, לצד לימודי מיומנויות מעשיות של שימוש ביישומי מחשב, אנגלית והתנהלות פיננסית.

 


סטודנטים מתנדבים בפרויקט בשני מסלולים עיקריים: הראשון, מסלול הדרכה – העברת תכנים אקדמיים ומעשיים במהלך המפגשים. השני, מסלול מנטורינג – ליווי אישי של המשתתפים בפרויקט, וסיוע בתהליך הלמידה ובתהליך ההסתגלות והכניסה לקמפוס.


המיזם הוקם במסגרת תוכנית רבין למנהיגות, בשנת 2018.


לפרטים נוספים:

 

ברק יצחייק
052-3434898
Barak347@gmail.com

עומר דן
052-5540600
Omerdan6@gmail.com