שאג"י (שבט אחים גם יחד)

מיזם חברתי ייחודי העוסק באיחוי השסעים בחברה הישראלית. המיזם מקדם יצירת שיח פתוח וסובלני ע"י לימוד הדדי, הפרכת סטיגמות ודעות קדומות והיחשפות לאוכלוסיות השונות בחברה. כאן תוכלו לגעת בנקודות הרגישות ביותר של החברה הישראלית - ולהשפיע!

 

שאג"י פתוח בפני נשים וגברים כאחד ומורכב משני ענפים בהם אפשר להשתלב:

 

מפגשי יהודים-ערבים: 

בואו להשפיע על יחסי היהודים והערבים בישראל ועל הדרך – ללמוד ערבית מדוברת! בחלקו הראשון של כל מפגש מסייעים הסטודנטים לתלמידי תיכון ערבים-ישראלים בכיתות י'-י"ב במקצועות מתמטיקה, אנגלית או הבעה עברית, ובחלקו השני של המפגש תלמידי התיכון מלמדים את הסטודנטים ערבית מדוברת בליווי מורים לערבית ובעזרת ספר לימוד המאושר על ידי משרד החינוך. כמו כן, המפגשים כוללים אירועי שיא מיוחדים הכוללים פעילויות גיבוש, הכרת התרבויות השונות, מאכלים מסורתיים, סיורים ועוד.

 

מפגשי חילונים-חרדים: 

בואו להכיר את האחר, לשים את כל הקלפים על השולחן ולשוחח עם צעירים וצעירות מהמגזר החרדי על הנקודות הבוערות, הרגישות והכואבות ביותר של החברה הישראלית, בנושאי דת ומדינה, יהדות ודמוקרטיה. במפגשים מתקיים שיח פתוח ובלתי אמצעי בקבוצות מעורבות, כאשר כל מפגש עוסק בסוגיה שונה. לקראת סיום השנה מנסחים יחד המשתתפים מסמך הבנות בנושאים אלו, שמוגש לבית הנשיא. המפגשים כוללים מנחים חילונים וחרדים, הרצאות חוץ מרתקות, סיורים מודרכים, מעגלי שיח מעורבים ועוד.


לפרטים נוספים:

 

נורית קנטרוביץ' , רכזת יהודים-ערבים.

054-4416834  shgiproject@gmail.com 

טל סימן טוב, רכזת חילונים-חרדים.

054-5577847 , talsimantov95@gmail.com