חדשות

תחרות היזמות החברתית החמישית של דיקנאט הסטודנטים

10 מאי
2022

שתפו ב:

בתחילת חודש מאי, התקיימה תחרות היזמות החברתית החמישית של דיקנאט הסטודנטים לזכרו של אליעזר (אלי) האוזמן. במקום הראשון זכה פרויקט ספלאש במסגרתו משפצים השניים מגרשי ספורט רעועים על מנת לעודד את הקהילה לאורך חיים ספורטיבי ובריא.

 

ביום ראשון, ה-01.05, התקיימה תחרות היזמות החברתית החמישית של דיקנאט הסטודנטים לזכרו של אליעזר (אלי) האוזמן. התחרות הינה חלק מהחממה ליזמות חברתית שהושקה בשנת 2017 על ידי דיקנאט הסטודנטים של אוניברסיטת רייכמן שבראשו עומדת ד"ר עדי קול. מטרת החממה הינה לחנך דור חדש של סטודנטים ליזמות חברתית בשיתוף ארגונים, חברות, אגודות ויזמים פרטיים ולסייע להם לבנות מודלים ברי קיימא אשר יאפשרו פעילות לטווח ארוך.
החממה הוקמה בחסות האיחוד האירופי ופרויקט Silice מטעם תוכנית ארסמוס+, והיא מעניקה מעבר לעידוד יזמות חברתית, ליווי ותמיכה מקצועיים של צוות החממה ליוזמות בעלות פוטנציאל גבוה, ומסייעת בפיתוח יחסים בינלאומיים ארוכי טווח עם שותפים אקדמיים בנושאי יזמות חברתית.

 

את התחרות פתחה ד"ר איילת בן עזר, מנכ"לית וסגנית נשיא אוניברסיטת רייכמן, בדברי ברכה. לאחר מכן הוצגו שישה מיזמים חברתיים משמעותיים אשר נבחרו מתוך עשרות שהגישו מועמדות. חבר השופטים בתחרות כלל את: אסף רוזנהיים, מנהל השקעות ב-SFI – Social Finance Israel, איריס לוביץ, בוגרת אוניברסיטת רייכמן ומרצה ליזמות אימפקט בבית ספר אדלסון ליזמות, ואנה לייזרוביץ אקשטיין, פרינסיפל ומנהלת פיתוח עסקי בקרן ההשקעות מוביליון.

 

במקום הראשון ובפרס של 5,000 דולרים זכה פרויקט בשם ספלאש אותו יזמו ליאם שרם, סטודנט למנהל עסקים ויזמות שנה א', בשיתוף עם נדב מור, סטודנט שנה א' למשפטים וממשל. במסגרת הפרויקט משפצים השניים מגרשי ספורט רעועים בשיתוף עם העיריה, אמנים מקומיים, עמותות ותושבים ויוצרים במקום ימי הפנינג ואירועים קהילתיים, תחרויות, וחוגי ספורט על מנת לעודד את אנשי הקהילה לאורח חיים ספורטיבי ובריא דרך הגעה למגרשים.

 

הקמת המגרש הראשון:

 

 

 

 

צוות ספלאש מציג את הפרוייקט

 

במקום השני ובפרס של 3,000 דולרים זכה פרויקט בשם Right-on למיצוי זכויות של חיילים בודדים. את הפרויקט יזמו עמית ארבל, סטודנטית לממשל בתוכנית המצטיינים בשנה א', דניאל פנסו, סטודנט למנהל עסקים בבית הספר הבינלאומי, יחד עם עידו ביטון, סטודנט שנה ב' להנדסת חשמל במכון הטכנולוגי חולון. שלושת היוזמים שרתו כחיילים בודדים והינם מלגאים של קרן הישג.

 

אודות הפרוייקט:

 

 

 

במקום השלישי ובפרס של 200 דולרים זכה הפרויקט גולשים לא גבולות, אותו יזמו אביב לוי ועומר הולר, סטודנטיות לממשל בשנה א'. הפרויקט אשר פועל מזה שנה וחצי בשיתוף סדנת גל ובית הלוחם, עוסק בשיקום של נכי צה"ל הסובלים מפוסט טראומה בעיקר, באמצעות גלישת גלים.