חדשות

טקס הענקת תארים

מחזור 2021

15 ספטמבר
2022

ב-31.5.22, נערך טקס הענקת תארים לבוגרי מחזור 2021. בתהלוכה חגיגית לבושים בגלימות וכובעים כחולים, צעדו כ-2,500 בוגרות ובוגרים. לטקס הענקת תארים חגיגי במיוחד, שהפך למסורת מיום הקמתה של האוניברסיטה (הבינתחומי), וכנהוג באוניברסיטאות המובילות בעולם. לטקס החגיגי הוזמנו גם המשפחות והחברים של הבוגרים. כרבע מן הבוגרות והבוגרים שסיימו את התואר, למדו בבית הספר הבינלאומי על שם רפאל רקאנטי. רבים מבני משפחותיהם הגיעו מרחבי העולם להשתתף בטקס.

זהו המחזור הראשון שסיים את לימודיו מאז הפיכתנו לאוניברסיטה באופן רשמי. בקול נרגש אמר פרופ' אוריאל רייכמן, הנשיא המייסד ויו"ר הדירקטוריון לבוגריו: "מהיום הראשון אמרתי לכם כי המרכז הבינתחומי נבנה עבור הסטודנטים. מבחינתנו פונקציית המטרה הראשית של האוניברסיטה היא להכשיר אתכם בצורה הטובה ביותר לחיים של הגשמה אישית. הבחירה במסלול שתבחרו היא שלכם, המטרה שלנו היא להקנות לכם כלים מחקריים, ידע ויכולות שיאפשרו לכם להתמודד במציאות שמשתנה במהירות ולבסס מנהיגות בתחום שתבחרו".

פרופ' רפי מלניק, נשיא אוניברסיטת רייכמן, אמר בנאומו: "אתם המחזור הראשון המסיים את לימודיו באוניברסיטת רייכמן. זו זכות מיוחדת; בטקס בוגרים זה, לראשונה, אנו מעניקים לכם בגאווה תעודות גמר של אוניברסיטה. אני משתף אתכם ברגע ההודעה שקיבלנו מהמועצה להשכלה הגבוהה, בה נאמר לנו שברוב מוחץ וללא התנגדות, היא הכירה בנו כאוניברסיטה. כולנו כאן שמחנו, הרמנו כוסית והתחבקנו. ביום המחרת, כשקמתי בבוקר, שאלתי את עצמי מה השתנה? התשובה היא שבמהות, שום דבר לא השתנה, כי כך בנינו את עצמנו - כאוניברסיטה עם סטנדרטים גבוהים והתנהגות של אוניברסיטה; לכן, המשכנו כרגיל במלאכה, ובכל זאת, ההכרה בנו, של המל"ג ושל הממשלה, הייתה נעימה וחגיגית."

לאחר הטקס המרכזי התקיימו טקסים בית ספרים, שבהם כל בוגר ובוגרת קיבלו את התעודה מדיקן וסגל ביה"ס בו למדו.
הבוגרים הוזמנו לעמדת הצילום וחלוקת שי של ארגון הבוגרים: גרבים צבעוניות ממותגות "צועדים איתך תמיד". ארגון הבוגרים שם לו למטרה להמשיך את הקשר בין בוגריו לאוניברסיטה גם לאחר התואר - אוניברסיטת רייכמן היא הבית שלך לכל החיים.

לצפיה בלקט תמונות מהטקסים של מחזור 2021 לחצו כאן>>