חדשות

כנס אופנה מקיימת בנושא "Can Fashion Ever be Green?"

29 ינואר
2023

שתפו ב:

ביום רביעי ה-11 בינואר, התקיים בקמפוס אוניברסיטת רייכמן כנס אופנה מקיימת בנושא "Can Fashion Ever be Green?" של בית הספר לקיימות ומכון צבי מיתר לחדשנות טכנולוגית, משפט ואתיקה.


לכנס הגיעו מומחים מהאקדמיה, בכירים מתעשיית האופנה, מעצבים, יזמים, הסטודנטיות והסטודנטים שלנו. בכנס התקיימו הרצאות ופאנלים שהתמקדו בקונפליקט בין אופנה מהירה לצרכנות מקיימת, המציאות החדשה של עולם האופנה, חדשנות טכנולוגית בעולם האופנה, עיצוב ירוק ועוד.


במהלך האירוע, התקיים יריד בהשתתפות מעצבים ויזמים טכנולוגיים מעולם האופנה המקיימת. ביריד השתתפו מעצבים ישראליים מקומיים המשתמשים בחומרים ברי-קיימא, וחומרים ממוחזרים תוך שמירה על איכות גבוהה. כמו כן, הגיעו יזמים טכנולוגיים מסטארט-אפים שונים המקדמים פתרונות לאופנה מקיימת, אופנה מותאמת אישית ועוד.


את הכנס פתחה פרופ' יעל פרג, סגנית דיקן בית הספר לקיימות, ואמרה: "כדי לקדם קיימות חייבים לשנות את הדיסקט, לעבור לחשיבה מעגלית, לחומרים ידידותיים לסביבה, לטכנולוגיות נקיות, להתייעל ולשנות את פרקטיקות העסקה ואת פרקטיקות הייצור. גם לצרכנים יש פה תפקיד מאוד חשוב. אנחנו חייבים לאפשר לתעשייה הזאת לפעול בגבולות הפלנטריים שלנו. אחרת, אנחנו פשוט כורתים את הענף שאנחנו יושבים עליו. האתגר האמיתי הוא למצוא מודל עסקי ונורמטיבי שתאפשר לתעשייה שמשמחת הרבה אנשים לשרוד ולעולם להיות ירוק יותר. האתגר הזה הוא לא אתגר רק של עולם האופנה אלא של כולנו, צרכני האופנה, יצרני האופנה וכל מי שלוקח חלק בחוויה הזו".


פרופ' דב גרינבאום, ראש מכון צבי מיתר לחדשנות טכנולוגית, משפט ואתיקה: "תעשייה האופנה המהירה נמצאת במקום השלישי בעולם בכמות הזיהום שהיא יוצרת. עם זאת, לא הכל בתעשיית האופנה הוא רע. הרבה פתרונות חדשנים וטובים וחדשנות טכנולוגית מתרחשים עכשיו בתעשיית האופנה בעולם בכלל ובישראל בפרט. שימושים בטכנולוגיות כמו NFT, Metaverse, VR, ו-AR, מודלים עסקיים חדשים, חומרים חדשים,Upcycling ופתרונות נוספים".