חדשות

​המחזור הראשון של תוכנית "קפה עם בוגר.ת" ערך אירוע סיום

09 אוגוסט
2021

שתפו ב:

אירוע הסיום של המחזור הראשון בתכנית "קפה עם בוגר.ת" נערך בשבוע שעבר. התכנית נולדה כתוצאה משיתוף פעולה בין אגודת הסטודנטים וארגון הבוגרים, במטרה לייצר שיח בלתי אמצעי בין סטודנטים לבוגרים על 'החיים שאחרי התואר'.


ד"ר עדי קול, דיקנית הסטודנטים והבוגרים, נשאה דברים באירוע ואמרה: "מטרת התכנית היית שיחה ופגישה לא פורמלית על החיים שאחרי התואר, ולבסוף עלתה על כל ציפיות המשתתפים (הבוגרים והסטודנטים כאחד) והפכה לתכנית שמייצרת הכוונה וממקדת את מטרות הסטודנטים למה שמחכה להם אחרי סיום התואר. זה קרה בזכות המחויבות של כולם למפגשים - העובדה שהשיח היה מכיל ופתוח שאפשר לתהליך להתקדם ולהפוך את הדיונים למעניינים, מועילים וטובים יותר".


במישור הפרקטי, כל סטודנט פעל במסגרת העולם האישי שלו, והציב מטרות ייחודיות לו - תוך כדי שהתייעץ עם חבריו לתכנית ולא רק עם הבוגר.ת, כך שנוצר מרחב בטוח ומאוזן שאפשר משוב וביקורת במקביל לשיח על מוטיבציה, קידום מטרות ויעדים באופן פרקטי. הסטודנטים והבוגרים העידו שהכוח והרעיון של הפורום הייחודי של סטודנטים והבוגר.ת - הוא דבר מיוחד ויוצא מן הכלל.


"התכנית העניקה לסטודנטים חובה כלפיי עצמם וכלפיי הפיתוח העצמי שלהם. הסטודנטים זכו לאוזן קשבת, יד מכווינה ומקור להשראה, ובתמורה התחייבו להתמסר, לעצור, לחשוב, לשאול, להבין ולהגדיר בכתב מה הם רוצים מעצמם, מה המטרות שלהם וחויבו לעלות אותם בשיח מילולי עם הבוגר והסטודנטים" סיפרו נציגי הבוגרים והסטודנטים, שחר ברגר ונטלי אדמון.


באירוע הסיום השתתפה קארין קאופמן, מנהלת המרכז לקריירה, ושיתפה את המשתתפים על שירותי המרכז לקריירה, על "שבוע קריירה On-line 2021", והמליצה לכל מי שנמצא בחל"ת או נמצא בתהליכי חיפוש עבודה, לנצל את התקופה הנוכחית, בה כמות הגיוסים גדולה וניתן לאתר הזדמנויות מעניינות, שלא בהכרח היו זמינות בזמן החל"ת.

הבוגרת קורל קרטנשטיין, ששיתפה את הסטודנטים במסע הלא שגרתי שלה לאחר סיום התואר, ועודדה את הסטודנטים לשמור על גמישות וראש פתוח כדי שיוכלו ל'שנות מקום ולשנות מזל' אם לא נוח להם, או להפך אם נוח להם מידי. קורל הדגישה: "אין דרך אחת להגיע למטרה ומה שחשוב באמת הוא הערכים, הנוחות וסדר יום שאפשר לחיות איתו - כי אלו הדברים שבסוף מעצבים את סיפור חיינו."