חדשות

פרופ' דפנה קריב בכנס AOM

04 אוגוסט
2021

בית ספר אדלסון ליזמות

שתפו ב:

פרופ' דפנה קריב השתתפה השבוע בפאנל מחקרי במסגרת ה- Academy of Management meeting בנושא Entrepreneurial ecosystems כחלק ממחקר בינלאומי שהיא מובילה, הבוחן את התנאים שבהם יזמים פונים לאקוסיסטם שלהם לקבלת סיוע כדי לצמוח. מחקר זה נערך יחד עם פרופ' סיסנרוס מקנדה ופרופ' קרוגר מארה"ב. בפאנל המחקרי השתתפו חוקרים בעלי שם עולמי בתחומי האקוסיסטם מארה"ב ואירופה, ובעקבותיו הוקמה קבוצה מחקרית וירטואלית שמטרתה לשתף בידע, מחקרים, הצעות וקולות קוראים בתחומי האקוסיסטם היזמי.

 

בשנים האחרונות רשם מחקר היזמות הצלחות באיפיון ובתיחום האקוסיסטם היזמי, אך עדיין לא הצליח לפתח מדדי הצלחה ותיפקוד של אקוסיסטם שונים, ובכלל זה להשוות בין אקוסיסטם במקומות שונים בעולם, בין תרבויות, או תחת רגולציות שונות או אף של מיזמים בורטיקלים שונים. למשל, המחקר הפרקטי ראוה באקוסיסטם הישראלי מרחב הנחשב לפורה, מעשיר ומאפשר להצמיח מיזמים, אך כיצד בודקים זאת? האם רק לפי מספר המיזמים שמוקמים בישראל, האם יש משמעות למורכבות או חדשנות המיזם, האם נכון להשוות את האקוסיסטם הישראלי לאמריקאי?

 

במחקרים עליהם עובדת פרופ' קריב עם עמיתיה, נמצא שאקסוסיטם שנתפש כמעצים, משפיע על עלייה בשאיפות יזמיות (לגבי מי שאינם יזמים עדיין), על חדשנות במיזם (במיזמים קיימים), ועל התאוששות מהירה מהשפעות שליליות של הקורונה (בקרב מיזמים שניפגעו ממשבר הקורונה). עוד נמצא כי נשים יזמות נוטות לבקש יותר עזרה מהאקוסיסטם מגברים יזמים.

 

פרופ' דפנה קריב היא חוקרת בינלאומית בתחום היזמות, פירסמה ספרים ומאמרים רבים, ומובילה צוותי מחקר בינלאומי. בבית ספר אדלסון ליזמות פרופ' קריב עומדת בראש המסלול יזמות- מנהל עסקים, בכלל זה מובילה את פרויקט הדגל של התואר (מסלול אקסלרציה והקמת מיזם), ועומדת בראש ועדת המחקר הבית ספרית.