חדשות

הוכרז הדוקטור הראשון של אוניברסיטת רייכמן

24 ינואר
2023

שתפו ב:

באירוע חגיגי, הראשון מסוגו באוניברסיטת רייכמן, הוכרז כי עו"ד איל ברוק הוא הדוקטור הראשון של אוניברסיטת רייכמן. באירוע הביכורים של הגנה על עבודת הדוקטורט, עלה עו"ד ברוק להציג ולהגן על עבודת הדוקטורט שלו בנושא זכויות קניין במוסיקה בעידן הדיגיטלי והאלגוריתמי (Musical Authorship in the Digital and Algorithmic Age). את עבודת הדוקטורט הנחה פרופ' ליאור זמר, דיקן בית ספר הארי רדזינר למשפטים. עו"ד ברוק הציג את מחקרו בפני מכובדים ביניהם חברי הוועדה הבוחנת, סגל בית ספר רדזינר למשפטים וחוקרים מובילים בתחום.

 

 

את האירוע פתח פרופ׳ אוריאל רייכמן, הנשיא המייסד ויו״ר הדירקטוריון בהתרגשות: ״זה סימן דרך, למעשה קביעה שאנחנו לא רק הוסמכנו לתת דוקטורטים אלא שאנחנו מעניקים דוקטורטים״.

 

אחריו עלה פרופ׳ רפי מלניק, נשיא האוניברסיטה ואמר: ״זהו יום היסטורי לאוניברסיטת רייכמן. האוניברסיטה שלנו נמצאת על סף הסמכת הדוקטור הראשון שלה. דוקטור תוצרת אוניברסיטת רייכמן".

 

 

פרופ' ליאור זמר, דיקן בית ספר הארי רדזינר למשפטים, שהנחה את הדוקטורט, אמר: "זו זכות גדולה לעמוד כאן היום. המילה חלוציות תמיד הגדירה את האוניברסיטה שלנו, שהוקמה מתוך אידיאולוגיה, פתיחת שערי ההשכלה הגבוהה, רצון ליצור מודעות בקרב הסטודנטים ליכולותיהם תוך שמירה על חירות ואחריות".

 

 

חברי הועדה הבוחנת היו פרופ' אנדראס רהמטיאו, Law of School Glasgow, פרופ' שלומית יניסקי-רביד, בית הספר למשפטים, הקריה האקדמית אונו ו-School Law Fordham, פרופ' מרים מרקוביץ-ביטון, הפקולטה למשפטים, אוניברסיטת בר-אילן, פרופ' דב גרינבאום, ראש מכון צבי מיתר, בית ספר הארי רדזינר למשפטים, אוניברסיטת רייכמן ופרופ' ליאור זמר, דיקן בית ספר הארי רדזינר למשפטים, אוניברסיטת רייכמן.

 

עו"ד איל ברוק הינו בעל תואר מוסמך בקרימינולוגיה (M.Phil) מאוניברסיטת קיימברידג', ובעל תואר מוסמך נוסף במשפטים (LL.M) בהצטיינות מאוניברסיטת תל אביב. כמו כן, הוא בוגר תואר ראשון במשפטים (LL.B.) מאוניברסיטת ,Warwick שם זכה במלגת נגן העוגב.

 

עו"ד ברוק משמש כמרצה אורח בנושאי זכויות יוצרים ותעשיית המוזיקה בארץ ובחו"ל, וכמרצה אורח באוניברסיטת וינה. בנוסף הוא המייסד והבעלים של משרד עו"ד בתחום הקניין הרוחני. בעברו שימש כיועץ משפטי של חברת התקליטים הליקון. כמו כן, הוא מייסד משותף של חברת Scentcom , חברת סטארט אפ המפתחת טכנולוגיית ריח דיגיטלית.