חדשות

בוגרי התוכנית לחשבונאות דורגו במקום הראשון בבחינות ההסמכה בחשבונאות

18 נובמבר
2020

שתפו ב:

עוד הישג לבוגרי חשבונאות בבינתחומי: ניצבים גם במקום הראשון בבחינת ההסמכה בנושא ביקורת של מועצת רואי החשבון


18 בנובמבר 2020

 

בוגרי התכנית בחשבונאות בבית ספר אריסון למנהל עסקים במרכז הבינתחומי הרצליה הגיעו למקום הראשון בבחינת ההסמכה של מועצת רואי החשבון (משרד המשפטים) בנושא "ביקורת חשבונות ובעיות ביקורת מיוחדות" (מועד אביב 2020). זאת אחרי שגם בבחינות המועצה בנושא "חשבונאות פיננסית מתקדמת" (מועד אביב 2020) הגיעו למקום הראשון.

שיעור המעבר של בוגרי שנת ההשלמה במרכז הבינתחומי, עומד על 86%, גבוה בהרבה משיעור המעבר הארצי העומד על 67%. שיעור המעבר של הבינתחומי הוא הגבוה מבין המוסדות להשכלה גבוהה בישראל, בפער ניכר.

 

  שיעור המעבר בבחינה בנושא ביקורת (*)  שיעור המעבר בבחינה בנושא פיננסית (*)
המרכז הבינתחומי הרצליה 86% 98%
אוניברסיטת בן גוריון 75% 95%
האוניברסיטה העברית בירושלים 67% 95%
אוניברסיטת תל אביב 63% 85%


(*) ניגשים בפעם הראשונה


רו"ח שלומי שוב, ראש התוכנית בחשבונאות וסגן דיקן, בית ספר אריסון למנהל עסקים: "אני רוצה לברך את הבוגרים שלנו שממשיכים להוביל בקרב המוסדות להשכלה גבוהה ברמה הארצית. ההישג הגדול מבחינתנו הוא העקביות של ההישגים שלנו על פני השנים, תוך הובלת הסטודנטים לחשיבה והבנה עסקית ופיתוח גישה ביקורתית. לטעמי מתכונת בחינות המועצה, למרות התמורות שחלו בהן בשנים האחרונות, עדיין לוקות בחסר ולא משקפות מספיק את ההבנה והחשיבה של הנבחנים. אין לי ספק שככל שהבחינות יצעדו לכיוון הזה היתרון הבולט של בוגרינו יתחדד והפערים אל מול המוסדות האחרים אף יגדלו."

מאז הקמת התכנית בחשבונאות בבינתחומי (2006), התכנית היא המובילה והמשפיעה בישראל. בוגרי התכנית מובילים בעקביות את שיעורי המעבר בבחינות המועצה ולבוגריה קיים ביקוש אדיר בעולם העסקי. בוגרי התכנית מגשימים את ערכי הבינתחומי ומטרותיו ורוח היזמות, החדשנות והרצון לשנות בוערים בהם.