חדשות

כ-4,800 בוגרות ובוגרים קיבלו תארים בטקסים חגיגיים באוניברסיטת רייכמן

24 אוקטובר
2021

שתפו ב:

פרופ' אוריאל רייכמן לבוגרים: "אנו מתייצבים בשורה אחת עם האוניברסיטאות בארץ - נתחרה בהן ונשתף איתן פעולה כדי לקדם מחקר, גישות מקוריות ואופקים חדשים עבור מנהיגות העתיד של המדינה"


אחרי ציפייה ממושכת של שנתיים התכנסו ב-13 באוקטובר כ-2,100 בוגרות ובוגרים של התכניות השונות לתארים ראשון ושני באוניברסיטת רייכמן לאירוע מרגש במיוחד – טקס הענקת תארים לבוגרי מחזור 2019 אשר עקב מגפת הקורונה, טרם זכו לקבל את התואר. ב-19 באוקטובר, נערך טקס הענקת תארים לבוגרי מחזור 2020. בטקס השתתפו כ-2,600 בוגרות ובוגרים אשר מילאו בגלימותיהם וכובעיהם המסורתיים את הטריבונות הענקיות שהוקמו במיוחד לרגל המאורע. טקס חלוקת התארים נושא אופי חגיגי אשר הפך מסורת מאז הקמת המקום, ותוכנן בהתאם למקובל בקהילה האקדמית הבינלאומית במטרה לכבד את בוגריו על המאמצים וההישגים בתקופת הלימודים.

 

 

אוניברסיטת רייכמן היא המוסד הבינלאומי ביותר בישראל. כרבע מן הבוגרות והבוגרים למדו את התואר בשפה האנגלית בבית הספר הבינלאומי על שם רפאל רקאנטי. בני משפחותיהם הגיעו מרחבי מדינות העולם כדי לכבד ולהשתתף בטקס.

 

כמו כן, הוענקו השנה לראשונה תעודות לבוגרי המחזור הראשון של התואר ביזמות. תואר ייחודי מסוגו בארץ שמטרתו לקדם את העשייה האקדמית, המחקרית והחינוכית בתחום היזמות בישראל.

 

 

הבוגרות והבוגרים צעדו יחד בתהלוכה חגיגית, לבושים בגלימות ומצנפות המסמלות את תחומי הלימוד שלהם, כמקובל במצעדי בוגרים באוניברסיטאות המובילות בעולם. את התהלוכה הובילו הדיקנים וחברי סגל המרצים, ובראשם פרופ' אוריאל רייכמן, יו"ר הדירקטוריון ונשיא מייסד אוניברסיטת רייכמן; פרופ' רפי מלניק, המשנה לנשיא לעניינים אקדמיים וממלא מקום הנשיא; ד"ר איילת בן עזר, מנכ"לית וסגנית נשיא; אחריהם צעדו הבוגרים הנרגשים, מחולקים לפי בתי הספר והתכניות השונות. בטקס נשאו דברים פרופ' רייכמן, ראש העיר הרצליה, מר משה פדלון, ראש העיר הרצליה וריקי כהן, נציגת הבוגרות והבוגרים המסיימים ויושבת ראש אגודת הסטודנטים לשעבר.

 

פרופ' רייכמן פנה לבוגרות ובוגרי המחזור ואמר: "לפני 27 שנים יצאתי למהלך של הקמת אוניברסיטה עם שליחות שונה מזו שהתקיימה אז באקדמיה הישראלית. את עיקר מחויבותי ראיתי בחינוך והכשרה של מנהיגות העתיד של ישראל. בעולם שמשתנה במהירות אדירה, חשבתי שחיוני להקנות לסטודנטים את הכלים העדכניים ביותר כדי שיוכלו לא רק להשתלב, אלא להוביל".

 

 

"היום ברור שאקדמית, האיכות קובעת והחירות נתונה גם למוסדות שלא הוקמו על-ידי הממשלה ולא ממומנים על-ידה. היום אנו מתייצבים בשורה אחת עם האוניברסיטאות בארץ - נתחרה בהן ונשתף איתן פעולה כדי לקדם מחקר, גישות מקוריות ואופקים חדשים עבור מנהיגות העתיד של המדינה".

 

 

בסיום דבריו פנה פרופ' רייכמן לבוגרים ולבוגרות והודיע כי לאחר הכרת המועצה להשכלה גבוהה החליט לסיים את תפקידו כנשיא המוסד: "פוטנציאל ההשפעה והתרומה של בוגרינו לעתיד המדינה והחברה הוא פרי ההשקעה האנושית של כולנו - ובסיס לתקווה לישראל טובה יותר, ששבה לעקרונותיה. עלו והצליחו!".

 

 

ראש העיר הרצליה, מר משה פדלון אמר: "הטקס הזה הוא בעל משמעות לעיר הרצליה שמקבלת כוח ייחודי, ערכי ובעל חזון שמהווה תרומה משמעותית בכל היבטי החיים – בזכותכם הרצליה הפכה להיות צעירה ותוססת. אני מודה לפרופ' רייכמן ומאחל לו בהצלחה בהמשך דרכו. אני חוזר ואומר מעל במה זו – אתה פרופ' רייכמן ראוי לפרס ישראל על מפעל חיים!".

 

לצפיה בלקט תמונות מהטקס המרכזי של שנת 2019, לחצו כאן