חדשות

סטודנטים בבינתחומי יצאו להאקתון בבלגיה שעסק בפתרונות לצמצום זיהום הפלסטיק בעולם

13 דצמבר
2018

שתפו ב:

משלחת סטודנטים מבית ספר אריסון למנהל עסקים בשיתוף בית הספר לקיימות בבינתחומי השתתפה בהאקתון סטודנטים בבריסל שעסק במציאת פתרונות לצמצום זיהום הפלסטיק בעולם. לתחרות נסעו כ-20 סטודנטים במשלחת משותפת לתכניות ה-MBA בבינתחומי, אליהם התלוו פרופ' יואב יאיר, דיקן בית הספר לקיימות, ומיכל אולמרט ניישטיין, מנהלת מסלול חדשות ויזמות בתכנית ה-Global MBA, שהנחו את צוותי הסטודנטים כבר משלב גילוי הרעיונות הראשוני.


הצוות שזכה במקום הראשון פיתח מוצר המהווה תחליף לכלים חד פעמיים. המוצר מבוסס על שילוב תוצר לוואי של מטבוליזם של פטריות עם פסולת אורגנית. שילוב זה מאפשר לייצר כלים חד פעמיים בטוחים לשימוש עם מזון המתפרקים במהירות בתום השימוש. את הצוות הוביל שחר סמוליאנסקי, סטודנט שנה ג' לקיימות וכלכלה, והשתתפו בו גם עדה אבס וליאת לכמן-גורן, סטודנטיות לתואר שני במנהל עסקים. הפרס הראשון שהוענק לצוות המנצח הינו פגישת "מנטורינג" עם מומחים מובילים בתחום, כמו גם כרטיס כניסה להצגת הרעיון בפני חברת KBC. המוצר שהגיע למקום השני הינו מיזם המבוסס על שיתוף פעולה עם דייגים (אשר פרנסתם נפגעה כתוצאה מנזקי הפלסטיק) ושימוש בעבודתם ובציוד בדייג שלהם לשליית פסולת פלסטיק מהאוקיינוס. ולמקום השלישי הגיע צוות Sort It שפיתח פח אשפה חכם הממיין את הפסולת לתאים שונים תוך שימוש בטכנולוגיות מתקדמות.


את ההאקתון יזמה שגרירות ישראל בבלגיה בראשות השגרירה הגב' סימונה פרנקל. הארוע כלל מפגשים עם עשרות סטודנטים מאוניברסיטת KU Leuven וכן University of Luxemburg .לדברי עמרי בן ברק, סטודנט לתואר שני במנהל עסקים שהשתתף במשלחת: "מדובר בחוויה מדהימה שאפשרה לסטודנטים לקבל הצצה נוספת לפרקטיקה מושלמת ומאתגרת שמעט מאוד זוכים להיחשף לה בחיי היום יום. אני ממליץ לכל אחד שקרה בדרכו הזדמנות שכזו לקחת אותה בשתי ידיים ולהפיק ממנה את המיטב".


תכניות ה-MBA במרכז הבינתחומי כוללות התמחויות בשיווק, מימון, Big Data ונדל"ן, וכן מסלולים של גלובל MBA המאפשרים לסטודנטים להתמחות באסטרטגיה וייעוץ עסקי, וביזמות וחדשנות. השנה אף נוסף מסלול MBA ראשון מסוגו להתמחות בחדשנות רפואית. תכניות והתמחויות אלה מקנות לסטודנטים ידע וכלים מעשיים להשתלבות והתקדמות בעולמות החדשנות, הטכנולוגיה והפיתוח העסקי, וכן את האפשרות להתפתח לתפקידי ניהול בחברות חדשניות וצומחות. התחרות בבריסל נערכה בחסות Cronos International, KBC, P&G, Carlsberg-Somersby ועוד. את רשימת נותני החסות המלאה ניתן למצוא באתר הרשמי של ההאקתון.