חדשות

הכנס השנתי הבינלאומי ה-20 של המכון למדיניות נגד טרור

11 אוגוסט
2021

המכון למדיניות נגד טרור (ICT)

שתפו ב:

הכנס השנתי הבינלאומי ה-20

של המכון למדיניות נגד טרור

14-10 בספטמבר 2021


הכנס השנתי הבינלאומי ה-20 של המכון למדיניות נגד טרור (ICT) יתקיים השנה בין 14-10 בספטמבר בקמפוס המרכז הבינתחומי הרצליה.
השנה נחגוג במהלך הכנס חצי יובל להקמת המכון למדיניות נגד טרור, מהמכונים הוותיקים והמובילים בתחומו בעולם ונקיים טקס זיכרון לנפגעי הטרור לציון 20 שנה לפיגועי ה- 11 בספטמבר 2001.

הכנס השנה יוקדש לבחינת התרומה המהותית הייחודית של מדינת ישראל להתמודדות הגלובאלית עם תופעת הטרור. מאז הקמתה ובמהלך מעל לשבעה עשורים נאלצה מדינת ישראל להתמודד עם היקף גדול של פיגועי טרור מסוגים שונים ואשר בוצעו על ידי מבצעים רבים ושונים ביבשה, באוויר ובים. בהתמודדותה עם הטרור פיתחה ישראל במשך השנים שיטות פעולה חדשות ואמצעים טכנולוגיים שהפכו להיות מודל למדינות דמוקרטיות רבות שנאלצו להתמודד עם הטרור. נושאים אלו, כמו גם הערכת מצב הביטחון והטרור במזרח התיכון ובעולם כולו יידונו במהלך הכנס על ידי מומחים ישראליים ובינלאומיים (בכירי האקדמיה, ראשי מערכות בטחון ושירותי המודיעין, מקבלי החלטות ואחרים).


מדי שנה המכון למדיניות נגד טרור מקיים את הפסגה העולמית נגד טרור בכנס השנתי שלו. האירוע, שנחשב ליוקרתי והחשוב בתחומו בעולם, מפגיש בין מאות רבות של מומחים מהמובילים בעולם שמגיעים לישראל מלמעלה מ-60 ארצות. השנה, בשל מגבלות הקורונה, ייערך הכנס במתכונת היברידית (בכפוף למגבלות שתהיינה בתוקף במועד הכנס) כאשר חלק מהמשתתפים ישתתפו בפאנלים ובהרצאות חיות ובנוכחות קהל והאחרים ישתתפו בצורה מקוונת.


תוכנית טנטטיבית
יום שישי, 10.9.21 בין השעות 09:00-12:00 (שעון ישראל)


טקס פתיחה וטקס זכרון לחללי 9.11 וקורבנות הטרור בישראל בעולם.

מאז 2002 ICT עורך את הטקס המרכזי בישראל לציון פיגוע ה- 11 בספטמבר 2001 ולציון נפגעי הטרור בישראל ובעולם. באופן מסורתי נוכחים בטקסים אלו נשיא המדינה או ראש הממשלה או שר בכיר של ממשלת ישראל וכן השגריר האמריקאי.

 

 

יום ראשון, 12.9.21 בין השעות 09:00-18:30 (שעון ישראל)


הרצאות וקבוצות דיון

את היום הראשון של דיוני הכנס, בקמפוס המרכז הבינתחומי בהרצליה, יפתח שר הבטחון מר בני גנץ. ביום דיונים זה יתקיימו הרצאות ופאנלים של ראשי מערכות הבטחון של ישראל וכן וכן ראשי ארגונים זרים כמו גם מומחי בטחון ומודיעין ואנשי אקדמי בכירים. קבוצת דיון מיוחדת תובל על ידי ראשי אמ"ן לשעבר ואחרים אשר יבחנו את אתגרי הביטחון והטרור במזה"ת ובעולם, עתידו של הג'יהאד הגלובאלי ואת תרומתה של ישראל לפעילות נגד טרור. היום הראשון יסתיים בנאומו של שר החוץ וראש הממשלה החליפי מר יאיר לפיד.

 

 

יום שני, 13.9.21 בין השעות 09:00-18:30 (שעון ישראל)


הרצאות וקבוצות דיון

יומו הדיונים השני של הכנס ייפתח בנאומו של השר לבטחון פנים מר עומר ברלב ולאחריו יתקיימו הרצאות וקבוצות דיון של ראשי מערכות אכיפת חוק מישראל והעולם, מנהלים מובילים בתעשייה, מובילי דעה בינלאומיים וכן בכירים במערכות הבטחון והמודיעין של ישראל. קבוצות הדיון תכלולנה בין היתר: פאנל של ראשי שב"כ לשעבר, ראשי מוסד לשעבר, וכן דיונים בנושא טרור וטכנולוגיה והמדיניות האמריקאית נגד טרור בהובלת ממשל ביידן. יום זה יסתיים בשיח של ראשי מערכי הסייבר הלאומיים של ישראל ומדינות מובילות נוספות.

 


יום שלישי, 14.9.21 בין השעות 09:00-18:30 (שעון ישראל)


הרצאות וקבוצות דיון

יומו הדיונים השלישי של הכנס ייפתח בנאומו של שר המשפטים מר גדעון סער ולאחריו יתקיים פאנל מיוחד בהשתתפות רמטכלי"ם לשעבר וכן קבוצות דיון בנושא ימין קיצוני אנטישמיות וטרור.