חדשות

יריד המעסיקים השנתי של אוניברסיטת רייכמן

14 מאי
2023

שתפו ב:

ביום שני, ה-08.05.23, התקיים בקמפוס אוניברסיטת רייכמן יריד מעסיקים 2023 של המרכז לקריירה באוניברסיטת רייכמן.

 

כ-100 מעסיקים שונים ממגוון רחב של תעשיות במשק הגיעו אל האוניברסיטה ליריד התעסוקה השנתי של המרכז לקריירה באוניברסיטת רייכמן, כדי לגייס את המוחות הטריים אל המשרות השונות. המעסיקים פגשו כ-1800 סטודנטיות וסטודנטים, בוגרות ובוגרי אוניברסיטת רייכמן פנים מול פנים והציעו להם הזדמנויות ומשרות פתוחות, והשניים זכו באפשרות להגיע למעסיקים באופן ישיר ולנסות להתבלט מבין מאות מועמדים למשרות נחשקות.


השנה, רוחות הסערה בעולם ההייטק הגיעו גם הם לירידי התעסוקה, אך יש מי שניצל את המשבר בהייטק בכדי לגייס כוח אדם איכותי. בין החברות המובילות שהגיעו אל היריד: בנק הפועלים, DELL, Playtika, שטראוס, אסם, WIX, Check Point , Loreal, BCG, J.p.Morgan, TASC, הראל ועוד.


קארין קאופמן, מנהלת מרכז הקריירה באוניברסיטת רייכמן אמרה: "אין ספק שהמשבר הנוכחי בענף ההייטק מורגש גם בירידי התעסוקה השונים. עם זאת, הוא גם יוצר הזדמנות ייחודית לחברות מתעשיות שונות לגייס כוח אדם איכותי, לתחומים שבעבר ״עמדו בצילו״ של עולם ההייטק. ביריד שהתקיים אצלנו באוניברסיטה ראינו עלייה בנוכחות חברות מתחומי הייעוץ (Managment Consulting), הפיננסים ומוצרי הצריכה. חלק מאותה מגמה אופיינית למשבר כלכלי, בו מועמדים מדרגים ״איתנות פיננסית״ של המעסיק כפרמטר בעל משקל משמעותי ולכן מתעניינים בתעשיות שמרניות וותיקות יותר. ועדיין כמובן שצעירים שרמת הסיכון/היציבות של המעסיק פחות מטרידה אותם, עדיין מתעניינים מאוד בטכנולוגיה וחדשנות. כמרכז קריירה, אנו שואפים לסייע להם למצוא את ההתאמה הנכונה בשוק העבודה ולהשתלב בתחום התעסוקה הרצוי להם, תוך שאנו ממליצים להם להתחיל לצבור ניסיון כלשהו כחלק מארגון, כדי שבעת התאוששות תחום ההייטק למשל הם כבר צברו ניסיון בעולם העבודה".


קאופמן הוסיפה כי: "שמחנו לארח גם לא מעט בוגרים ביריד השנה ולתמוך בהם בתהליך גם שנים לאור שסיימו את הלימודים. עבורם, כבעלי ניסיון, החיבור הזה בינם כמחפשי עבודה לקבוצת מעסיקים גדולה ורלוונטית הוא חיבור בעל ערך רב ויעיל לשני הצדדים".

 

עוד ביקרו ביריד פרופ' אוריאל רייכמן, הנשיא המייסד ויו"ר דירקטוריון אונ' רייכמן, פרופ' רפי מלניק, נשיא האוניברסיטה וד"ר איילת בן עזר, מנכ"לית וסגנית נשיא אונ' רייכמן.