חדשות

תוכנית קרן אור קיימה אירוע הדלקת נרות לכבוד חג החנוכה

15 דצמבר
2020

שתפו ב:

תכנית קרן אור, שמאפשרת לצעירים ולצעירות בעלי מוטיבציה ופוטנציאל לימודי גבוה המגיעים משכבות סוציו-אקונומיות חלשות לרכוש תואר אקדמי, קיימה השבוע אירוע הדלקת נרות מקוון לסטודנטים ולבוגריה. פרופ' אוריאל רייכמן, נשיא ומייסד המרכז הבינתחומי הרצליה, פתח את האירוע וסיפר לנוכחים על נסיבות הקמת התוכנית, שהחלה ביוזמתו של בוגר בית ספר אפי ארזי למדעי המחשב, טייס לשעבר בחיל האוויר, אשר ביקש לתרום לאנשים שלא הצטיינו בלימודיהם בתיכון אך יש להם אמביציה ורצון. "התכנית כוונה לסייע לאנשים שאולי חסרים להם האמצעים הכלכליים, אבל הם נחושים לשנות את החיים שלהם", סיפר פרופ' רייכמן.

 

פרופ' רייכמן אמר עוד: "מיום הקמת המרכז הבינתחומי אמרתי תמיד שהמוסד הוקם עבור הסטודנטים שלו, בהם אנשים שלא יכולים לממן את הלימודים בבינתחומי אבל הם כישרוניים. אתם עברתם שורת בחינות שהוכיחה שיש לכם את הפוטנציאל לזוז קדימה. אני יודע שחלק מכם עבר תקופות לא קלות בחיים והתמודד עם כל מיני בעיות. יש לנו אמונה גדולה בכל אחד ואחת מכם, שתיקחו את ההזדמנות הזאת. על אף שהלימודים לא קלים, יש לכם את כוח הרצון ואת ההחלטיות לזוז קדימה ולהשפיע על הסביבה שבה תפעלו".

 

פרופ' רייכמן סיים באומרו: "אין דבר שגורם לנו שמחה גדולה יותר מלראות אתכם נכנסים לכאן ולאחר כמה שנים יוצאים החוצה וטסים קדימה עם יכולות וכוח שישנו את חייכם. הצלחתכם היא עבורנו סיפוק גדול ומקנה משמעות לכל מה שאנחנו עושים בבינתחומי. אנחנו משקיעים בכם מתוך אמונה שתביאו לא רק תועלת לעצמכם ולחברה, אלא שברוח החינוך וההשקעה שאתם מקבלים כאן תוכלו לעזור בעתיד גם לאחרים".

 

לאחר הדלקת הנרות סיפרו סטודנטים ובוגרים על התכנית וכיצד היא סייעה להם בחייהם. תוכנית קרן אור הוקמה במטרה לאפשר לצעירים ולצעירות בעלי מוטיבציה ופוטנציאל לימודי גבוה, המגיעים משכבות סוציו-אקונומיות חלשות, לרכוש תואר אקדמי שיסייע להם להשתלב בענפי ההיי-טק או במגזר העסקי, בעבודה מאתגרת ומתגמלת, ובכך להביא לשינוי משמעותי בחייהם. בתוכנית שלושה מסלולי לימוד: מדעי המחשב, מנהל עסקים-חשבונאות, וכלכלה-יזמות.

 

התכנית מיועדת ליוצאי שכונות שיקום, מצוקה ועיירות פיתוח בעלי נזקקות כלכלית מוכחת על-פי קריטריוני ועדת המלגות של הבינתחומי הרצליה, שהרקע הכלכלי-חברתי בו גדלו מנע מהם לעמוד בקריטריוני הקבלה הגבוהים של המוסדות להשכלה גבוהה ולממש את יכולתיהם. שירות צבאי או לאומי מלא הוא תנאי לקבלת מלגות במרכז הבינתחומי הרצליה. המתקבלים לתוכנית זוכים בליווי אקדמי צמוד, בתכנית לימודים מותאמת, בחונכויות ובמלגת לימודים כמעט מלאה.

 

לצד פרופ' רייכמן השתתפו באירוע גם גילי דינשטיין, מנכ"לית אגודת הידידים וקשרי חוץ ישראל; גלית צבי, סגנית דיקנית הסטודנטים וראש מדור מלגות; פרופ' יעל מוזס, ראש תוכנית קרן אור וחברת סגל בבית ספר אפי ארזי למדעי המחשב; פרופ' שי מוזס, בית ספר אפי ארזי למדעי המחשב, ד"ר אסנת ליפשיץ, סגנית דיקן בית ספר טיומקין לכלכלה; רו"ח שלומי שוב, ראש התכנית בחשבונאות בבית ספר אריסון למנהל עסקים; מיכל קאול, רכזת תכנית קרן אור.