נרות דולקים על רקע שחור
חדשות

אוניברסיטת רייכמן ציינה את יום הזיכרון לחללי מערכות ישראל ונפגעי פעולות האיבה תשפ"ג

24 אפריל
2023

שתפו ב:

ביום ב', ה-24 באפריל, 2023, התקיים טקס יום הזיכרון לחללי מערכות ישראל ונפגעי פעולות האיבה תשפ"ג, ברחבת רדזינר באוניברסיטה בשיתוף אגודת הסטודנטים. את הטקס כיבדו בנוכחותם משפחות שכולות, פרופ' אוריאל רייכמן, הנשיא המייסד ויו"ר דירקטוריון האוניברסיטה, פרופ' רפי מלניק, נשיא אוניברסיטת רייכמן, פרופ' ורדה ליברמן, המשנה לנשיא לעניינים אקדמיים, אנשי סגל וסטודנטים.


פרופ' אוריאל רייכמן, הנשיא המייסד ויו"ר דירקטוריון אוניברסיטת רייכמן פתח את הטקס ואמר: "אנחנו צריכים לזכור שהסיפור של מדינת ישראל הוא סיפור שנקנה בייסורים עוד לפני התקומה, של אנשים שבאו ונלחמו בארץ לא זרועה. נשארה לי עוד משאלה אחת. אני שייך לדור שליווה את כל סיפור הקמת המדינה, השתתפתי ברבות ממלחמות ישראל וקברתי לא רק משפחה, אלא הרבה מאוד חברים. אנחנו חייבים לא לדבוק בעמדות, אלא למצוא מהר את המכנה המשותף שיהווה מקום לכולנו. זו אינה שאלה פוליטית או מפלגתית, אלא שאלת קיום וחיים. אנחנו חייבים למצוא את הדרך להתאחד על פי עקרונות היסוד של כולם".


אחריו עלתה לשאת דברים סיון בר-אור, בוגרת האוניברסיטה ואלמנתו של בוגר האוניברסיטה רס"ן צפריר בר-אור ז"ל שנפל בעת מילוי תפקידו במהלך מבצע "צוק איתן": "שנה א', כאן בקפיטריה הכרתי גולנצ'יק שלמד איתי במסלול. משיחה, ללימודי משותף למבחנים וצליחת הקורס הראשון בסטטיסטיקה ועד הנשיקה הראשונה במסיבת פורים. צפריר היה בלימודים מטעם הצבא וניצלנו את הזמן להיות יחד. במהלך התואר עברנו לגור יחד ונישאנו בסוף תקופת המבחנים האחרונה של שנה ג', רגע לפני שחזר למדים לתפקיד סמג"ד גדס"ר בחטיבה. המקום הזה תמיד הרגיש בית ולא היה שבוע שצפריר לא סיפר כמה זו הייתה בחירה מדויקת עבורו לתקופה הזו. לטקס חלוקת התארים הגעתי שלושה ימים לפני שביתנו הבכורה נולדה, שכנעתי אותו להגיע מהצבא שתהיה להורים שלו תמונה אחת של נחת, וזה מה שהיה. קצת יותר משנה לאחר מכן צפריר נהרג בקרב במבצע צוק איתן בסג'עייה שבעזה, רק חודש לפני כן חגגנו לליאן יום הולדת שנה והייתי בהריון עם הבן שלנו".


ליאור בינר, יו"ר אגודת הסטודנטים אמר: "ביום הזה לנגד עיני כל אחת ואחד מאיתנו מרצדת הדמות האישית המוכרת של בן המשפחה, החברה, השכן או הידידה שנפלו במערכות ישראל. היום הזה מסמל עבורנו עדות ניצחת לכך שחירותנו והחיים במדינת ישראל אינם מובנים מאליהם. לאחר אלפיים שנות גלות שכללו גילויי אנטישמיות, פרעות ושואה, הגענו כולנו לארץ ישראל במטרה להקים בית לאומי לעם היהודי ולקיים חיים של עצמאות וביטחון. היום הזה הוא יום קדוש שגובר על כל מחלוקת ומחייב אותנו להישאר מאוחדים ולזכור כי גורלנו משותף".


משפחת אוניברסיטת רייכמן מרכינה ראש לזכר חללי צה"ל, כוחות הביטחון, נפגעי פעולות האיבה ובוגרי האוניברסיטה שנפלו בעת המשימה להגנת המולדת.