חדשות

הישג חשוב לבית ספר לאודר לממשל, דיפלומטיה ואסטרטגיה, בדירוג שנגחאי העולמי

09 אוגוסט
2022

שתפו ב:

בית ספר לאודר לממשל, דיפלומטיה ואסטרטגיה, דורג באשכול המקומות שבין 151-200 במדד שנגחאי העולמי המדרג מוסדות להשכלה גבוהה ברחבי העולם

 

בית ספר לאודר לממשל דיפלומטיה ואסטרטגיה זוכה להכרה בינלאומית על המצוינות במחקר ובהוראה ועל חדשנות אקדמית, עם פרסום דירוגו במדד שנגחאי שהתפרסם לאחרונה. בית הספר דורג באשכול המקומות שבין 151-200 מבין הפקולטות המובילות בעולם בתחום מדע המדינה.

 

דירוג זה מציב את אוניברסיטת רייכמן בכפיפה אחת עם האוניברסיטאות המובילות בעולם ובוודאי בצמרת האוניברסיטאות בישראל. הישג זה בולט עוד יותר נוכח העובדה כי אוניברסיטת רייכמן מדורגת במקום הרביעי מבין האוניברסיטאות בישראל וסמוכים לה מדורגים מוסדות ותיקים, בעוד שבית הספר לממשל, דיפלומטיה ואסטרטגיה החל לפעול לפני כשני עשורים.

 

פרופ' אסף מוגדם, דיקן בית ספר לאודר, לממשל, דיפלומטיה ואסטרטגיה, בירך על הדירוג ואמר: "זהו הישג חשוב משום שמדד שנגחאי הינו אחד משלושת דירוגי האוניברסיטאות המובילים בעולם. המדד מבוסס על תפוקת מחקר, ואני גאה בעשייה המחקרית של סגל בית הספר. המיקום הגבוה שלנו במדד שנגחאי הוא עדות למעמדו של בית הספר כמוסד מוכר בינלאומי למצוינות אקדמית בתחום".

 

בנוסף, לשורת בתי הספר המובילים בפסיכולוגיה ובתקשורת הצטרפו בית ספר ברוך איבצ'ר לפסיכולוגיה ובית ספר סמי עופר לתקשורת אשר דורגו באשכול המקומות שבין 201-300.

 

מדד שנחאי הוא אחד מדירוגי האוניברסיטאות המוכרים והיוקרתיים בעולם. הוא מתפרסם מידי שנה מאז שנת 2003 ובוחן את רמת המוסדות האקדמיים בעולם. המדד מתמקד באיכות מחקרית ובוחן אלפי מוסדות אקדמיים וכחמישים תחומי מחקר במדעי הטבע, מדעי החיים, הנדסה ומדעי החברה. הקריטריונים על פיו המדד מתבסס הם אובייקטיביים וביניהם מספר הזוכים בפרסים אקדמיים, מספר מאמרים מדעיים המתפרסמים בכתבי עת מובילים, שיתוף פעולה בינלאומי במחקר ועוד.