חדשות

​אוניברסיטת רייכמן מברכת את הדיקנים החדשים שנכנסו לתפקידם

06 אוקטובר
2021

אוניברסיטת רייכמן

שתפו ב:

עם פתיחת שנת הלימודים תשפ"ב באוניברסיטת רייכמן, התקיימו טקסי חילופי הדיקנים בבתי הספר למשפטים, מדעי המחשב, מנהל עסקים, יזמות, ופסיכולוגיה.

 

עם פתיחת שנת הלימודים השבוע, התקיימו בקמפוס חילופי דיקנים בחלק מבתי הספר בקמפוס. פרופ' אוריאל רייכמן, אשר סיים לאחרונה את תפקידו כנשיא אוניברסיטת רייכמן ומשמש כעת כיו"ר דירקטוריון המוסד, הודה לדיקנים היוצאים ובירך בהצלחה את הדיקנים הנכנסים.

 

פרופ' רייכמן: "השבוע אנו מציינים רגע היסטורי, בו אנו פותחים שנת לימודים חדשה ראשונה כאוניברסיטה מוכרת באופן רשמי. זהו גם רגע מתאים לציין את תרומתם החשובה של הדיקנים לבתי הספר השונים ולסטודנטים שלהם. אנחנו חוגגים כאן את האקדמיה של העתיד - אקדמיה שרואה את הסטודנט, רואה את האדם. ועוזרת לחברה לא רק על ידי מחקר אלא גם על ידי הכשרת האנשים לרוץ קדימה, עם שליחות ציונית. אני מאחל הצלחה רבה לדיקנים היוצאים והנכנסים ומאחל לכולנו שנת לימודים מוצלחת ושנה של בריאות".

 

 

הדיקנים הנכנסים והיוצאים:


פרופ' ליאור זמר מונה לתפקיד דיקן בית ספר הארי רדזינר למשפטים. פרופ' זמר כיהן עד לאחרונה כסגן דיקן בית הספר וראש תוכנית התואר השני M.A במשפטים, טכנולוגיה וחדשנות עסקית. פרופ' זמר הצטרף לבית ספר הארי רדזינר למשפטים כמרצה בשנת 2006 לאחר מספר שנות מחקר והוראה כסגל אקדמי בבתי הספר למשפטים באוניברסיטאות לסטר ובירמינגהם שבאנגליה. פרופ' מר הוא בעל תואר דוקטור מאוניברסיטת יורק שבטורונטו, קנדה, והשלים שני תארים שניים באוניברסיטה העברית בהצטיינות ובאוניברסיטת אוקספורד בהצטיינות יתרה. את ההתמחות שלו עשה במשרד המשפטים אצל המשנה ליועץ המשפטי לממשלה ולאחר מכן עבד כעוזר משפטי בבית המשפט האירופי לצדק שבלוקסמבורג. לאוניברסיטה הגיע מבית הספר למשפטים של University college London. במהלך לימודיו האקדמיים זכה במספר פרסי מחקר מאוניברסיטאות אוקספורד, העברית ויורק, וכן בפרס האגודה הישראלית לפרלמנטריזם שבכנסת. פרופ' זמר הוא זוכה פרסי הצטיינות במחקר והוראה באוניברסיטת רייכמן. מלבד עבודתו האקדמית, פרופ' זמר היה שותף ותרם למספר פרויקטים לאומיים ביניהם, הגשת דרך הבשמים להכרה כאתר מורשת עולמית על ידי UNESCO, הכנת מסמך ההבנות בין ממשלות ישראל וירדן והבנק העולמי לשיקום ים-המלח, ופרויקטים אזוריים אחרים. תחומי המחקר וההוראה של פרופ' זמר כוללים את דיני הקניין הרוחני, משפט וטכנולוגיה, תורת המשפט, משפט האיחוד האירופי ומשפט השוואתי. ספרו The Idea of Authorship in Copyright יצא לאור בשנת 2007. פרופ' זמר ערך שלושה ספרים בתחום הקניין הרוחני. מחקריו פורסמו בכתבי עת מובילים.

 

הדיקן היוצא, פרופ' אמנון להבי, כיהן בתפקיד הדיקן בין השנים 2016-2021. פרופ' להבי מכהן כמנהל האקדמי של מכון גזית-גלוב לחקר נדל"ן, הפועל באוניברסיטת רייכמן משנת 2011. פרופ' להבי הוא בעל תואר שני ותואר דוקטור מבית הספר למשפטים של אוניברסיטת ייל בארה"ב, ובוגר בהצטיינות של הפקולטה למשפטים והחוג להיסטוריה כללית באוניברסיטת תל-אביב. מחקרו של פרופ' להבי עוסק בתיאוריות של המשפט הפרטי, דיני קניין, דיני תכנון ובנייה, משפט כלכלי בינלאומי ומשפט השלטון המקומי.

 

פרופ' יעקב הל-אור מונה לתפקיד דיקן בית ספר אפי ארזי למדעי המחשב. פרופ' הל-אור הצטרף לאוניברסיטת רייכמן בשנת 1998. תחומי המחקר של פרופ' הל-אור הם לימוד מכונה (deep learning) בהקשרים של ראיה ממוחשבת ועיבוד תמונה. פרופ' הל-אור השלים תואר ראשון בפיסיקה ומדעי המחשב ודוקטורט במדעי-המחשב מהאוניברסיטה העברית בירושלים. השלים את הפוסט-דוקטורט שלו במכון ויצמן ובסוכנות NASA בארה"ב, שם עבד במקביל בקבוצת הראייה הממוחשבת של אוניברסיטת סטנפורד. פרופ' הל-אור משמש כפרופסור מלא בביה״ס למדעי המחשב במרכז הבינתחומי בהרצליה. שימש כיועץ מדעי ומדען אורח בחברת HP , יועץ ומדען אורח בחברת Google ומדען בכיר בחברת Amazon שם עבד על פרויקט Amazon-Go.

 

הדיקן היוצא, פרופ' אריאל שמיר, כיהן בתפקיד בין השנים 2017-2021. לפרופ' שמיר דוקטורט מהאוניברסיטה העברית בתחום מידול גאומטרי וטיפוגרפיה דיגיטלית, ופוסט-דוקטורט מהמרכז להדמיה חישובית באוניברסיטת טקסס-אוסטין בארה"ב. פרופ' שמיר הצטרף לאוניברסיטת רייכמן בשנת 2000. במסגרת שנת שבתון (2007) שימש פרופ' שמיר כחוקר במרכז המחקר של מיצובישי בבוסטון, כחוקר ב-MIT ומרכז המחקר של דיסני (2013) בארה"ב. תחומי המחקר שלו כוללים גרפיקה ממוחשבת, עיבוד תמונות ווידאו, דיגום גיאומטרי, ולמידה חישובית.

 

פרופ' ניראון חשאי מונה לתפקיד דיקן בית ספר אריסון למנהל עסקים. פרופ' חשאי הצטרף לאוניברסיטת רייכמן בשנת 2017, הוא פרופסור מן המניין לאסטרטגיה ועסקים בינלאומיים. בעל תואר ראשון במדעי המחשב מהטכניון ובעל תואר שני במנהל עסקים ותואר דוקטור מאוניברסיטת תל אביב. טרם הצטרפותו לאוניברסיטת רייכמן פרופ' חשאי כיהן כחבר סגל בבית הספר למנהל עסקים באוניברסיטה העברית במשך 15 שנה, בין היתר כסגן דיקן, ראש מרכז אספר ליזמות וחדשנות, וכן כראש הקתדרה על שם אלברטסון-וולטאץ' במנהל עסקים. בשנת 2015 היה פרופ' חשאי אחד ממייסדי מרכז היזמות של האוניברסיטה העברית. תחומי המחקר שלו כוללים: תיאוריה של החברה הרב לאומית, חדשנות טכנולוגית, הגוונה ודפוסי צמיחה של חברות היי טק. מחקריו של פרופ' חשאי פורסמו בכתבי עת מובילים בתחומי האסטרטגיה, ניהול, עסקים בינלאומיים וחדשנות. פרופ' חשאי משמש כראש התוכנית לתואר שני במנהל עסקים (MBA) וראש התוכנית לתואר שני בחדשנות ויזמות במכון פאפוס לחדשנות (PII), ואף זכה בפרס ההצטיינות בהוראה באוניברסיטת רייכמן.

 

הדיקן היוצא, פרופ' דב פקלמן, כיהן בתפקיד הדיקן בין השנים 2016-2021. בעל תואר ראשון בהנדסת מכונות מהטכניון ובעל תואר דוקטור במנהל עסקים מאוניברסיטת שיקגו בארה"ב.

פרופ' פקלמן היה חבר סגל באוניברסיטת שיקגו, בבית הספר וורטון למנהל עסקים שבאוניברסיטת פנסילבניה ובפקולטה לניהול באוניברסיטת תל אביב, שם כיהן בין היתר כאחראי על תכניות הדוקטורט בפקולטה לניהול וכמנהל הכללי של התכניות לפיתוח מנהלים באוניברסיטה (לה"ב). לאורך שנותיו באקדמיה, פרסם פרופ' פקלמן מאמרים רבים בתחום מומחיותו "תאוריית הבקרה Control Theory)), שיווק וניהול".

 

פרופ' ענת ברונשטיין קלומק, מונתה לתפקיד דיקנית בית ספר ברוך איבצ'ר לפסיכולוגיה. פרופ' ברונשטיין קלומק היא פסיכולוגית קלינית מומחית ומדריכה בטיפול קוגנטיבי-התנהגותי ופסיכותרפיה בינאישית. פרופ' ברונשטיין קלומק הצטרפה לאוניברסיטת רייכמן בשנת 2009, ומכהנת כראש התוכנית לפסיכולוגיה קלינית בבית ספר ברוך איבצ'ר לפסיכולוגיה מאז 2018. באותה שנה היא אף זכתה בפרס ההצטיינות במחקר. סיימה פוסט-דוקטורט במחלקה לפסיכיאטריה של הילד והמתבגר באוניברסיטת קולומביה בניו-יורק שם היא משמשת חוקרת אורחת עד היום. את התמחותה הקלינית סיימה במחלקה לרפואה פסיכולוגית במרכז שניידר לרפואת ילדים. בשנים האחרונות מכהנת כיועצת המדעית של משרד החינוך ומשרד הבריאות בתוכנית הלאומית למניעת אובדנות. פרופ' ברונשטיין קלומק משמשת כנציגה הבינלאומיים למניעת אובדנות(IASP), וכן כעוזרת עורכת של Archives of Suicide Research. לאחרונה מונתה כחברת במועצה העורכת של Lancet Psychiatry. תחומי המחקר המרכזיים של פרופ' ברונשטיין קלומק כוללים דיכאון, אובדנות, בריונות/בריונות ברשת, פסיכותרפיה בינאישית, לקויות למידה/הפרעות קשב וריכוז והפרעות אכילה.

 

הדיקן היוצא, פרופ' דניאל לוי, כיהן בתפקיד הדיקן בין השנים 2019-2021. פרופ' לוי בעל תואר דוקטור בפסיכולוגיה קוגניטיבית מהאוניברסיטה העברית, תואר ראשון בחינוך ותואר שני בלימודי מקרא מאוניברסיטת "ישיבה" בניו יורק. עבר השתלמות בחקר המוח בתחום הזיכרון האנושי באוניברסיטת קליפורניה בסאן דיאגו. מוקד המחקר העיקרי שלו הינו הבנת התהליכים המרכזיים ומנגנוני המוח המרכיבים את הזיכרון האנושי. פרופ' לוי עוסק בפיתוח יישומים בתחום הלמידה והזיכרון המבוססים על תובנות וחידושים מחקר המוח. הוא בוחן את השפעת הזקנה על יכולות קשביות ומפתח שיטות לשיפור התפקוד הניהולי בזקנה. בין היתר עסק במחקריו גם בסוגיות התשתית המוחית של חופש הרצון.

 

ד"ר יוסי מערבי, מונה לתפקיד דיקן בית ספר אדלסון ליזמות. ד"ר מערבי הצטרף לאוניברסיטת רייכמן בשנת 2009, עד לאחרונה כיהן כסגן דיקן בית ספר אדלסון ליזמות. בוגר תואר ראשון בהצטיינות מהאוניברסיטה העברית בירושלים, שם למד פסיכולוגיה והיה חלק מתוכנית המצטיינים הבין-תחומית "אמירים". סיים את הדוקטורט שלו במנהל עסקים במסלול הישיר למצטיינים באוניברסיטת תל אביב, שבמסגרתו זכה ארבע שנים ברציפות במלגת הנשיא והרקטור. ד"ר מערבי בעל ניסיון של למעלה מ-20 שנה בהוראה ובהדרכה של סטודנטים ומנהלים מישראל, ארה"ב, סינגפור, גרמניה וסין. במהלך השנים לימד וניהל תכניות לסטודנטים מאוניברסיטת פרינסטון, האוניברסיטה הלאומית של סינגפור, האוניברסיטה הטכנית של דרמשטט, בית הספר לניהול וכלכלה בפרנקפורט, אוניברסיטת צינג-הואה, אוניברסיטת תל-אביב ואוניברסיטת רייכמן. תחומי המחקר שלו מתמקדים בקבלת החלטות התנהגותית, משא ומתן, יצירתיות וחדשנות. לצד מחקר אקדמי, הוא גם מחברם של שני ספרי ילדים וספר על משא ומתן. בנוסף, ד"ר מערבי בעל ניסיון רב בתחום היזמות והניהול הן כיזם והן כיועץ לחברות ישראליות מובילות.

 

הדיקן היוצא, פרופ' יאיר טאומן, הוא הדיקן המייסד של בית ספר אדלסון ליזמות. כיהן בתפקידו בין השנים 2016-2021. פרופ' טאומן בוגר תואר ראשון במתמטיקה וסטטיסטיקה מהאוניברסיטה העברית ותואר שני במתמטיקה גם מהעברית, שניהם בהצטיינות. זוכה פרס אורבך במתמטיקה. בוגר דוקטורט במתמטיקה (תורת המשחקים בהדרכה פרופ' ישראל אומן), מהאוניברסיטה העברית. תחומי המחקר שלו כוללים את תורת המשחקים, תחרות לא משוכללת, תורת המכרזים, ערך של פטנט ומכירת זיכיונות לשימוש בפטנט, ערך של אינפורמציה בקונפליקט אסטרטגי, מיקוח. מחברם של 60 מאמרים רובם התפרסמו בעיתונים מקצועיים מובילים בתחום. לשעבר עורך חבר בשני עיתונים מקצועיים מובילים. לשעבר פרופ' מן המניין באוניברסיטאות Ohio State, Northwestern ואוניברסיטת תל אביב (25 שנה). משנת 2009 פרופ' טאומן משמש כמנהל האקדמי של תוכנית Zell ליזמות על שם Sam Zell. פרופ' טאומן הוא Leading Professor במחלקה לכלכלה בStony Brook- University (אוניברסיטת המדינה של ניו יורק). פרופ' טאומן כיהן בעבר כדיקן ביה"ס אריסון למנהל עסקים באוניברסיטת רייכמן ומעתה ישמש כסגן דיקן בית ספר אדלסון ליזמות.