פרופ' גדי וולפספלד

בית ספר סמי עופר לתקשורת Ph.D., MIT

ראש התכנית לתואר שני

  • גדי וולפספלד מחזיק בדרגת פרופסור מן המניין בבית הספר לתקשורת על שם סמי עופר, במרכז הבינתחומי הרצליה (IDC). בנוסף, הוא גם ראש התכנית לתואר שני ב"תקשורת ומדיה חדשים" באותו המוסד.
    באוגוסט 2017 העניקה אגודת התקשורת הפוליטית של איגוד מדעי המדינה האמריקאי לפרופסור וולפספלד את פרס הקריירה המוערכת על שם מורי אידלמן (Murray Edelman Lifetime Distinguished Career Award).
    במשך 30 שנה, לפני שהגיע למרכז הבינתחומי, החזיק פרופסור וולפספלד במינוי משותף במחלקות למדעי המדינה ותקשורת באוניברסיטה העברית בירושלים; וכן שימש שם כראש המחלקה לתקשורת.
    פרופסור וולפספלד נבחר לעמוד בראש החטיבה של תקשורת פוליטית באיגוד מדעי המדינה האמריקאי (2006-2007). בנוסף,הוא זכה בפרסי הוראה הן באוניברסיטה העברית בירושלים והן במרכז הבינתחומי הרצליה. פרופסור וולפספלד קיבל את התואר הראשון שלו במדעי המדינה מהאוניברסיטה העברית ואת הדוקטורט שלו באותו התחום מ-M.I.T.
    תחום המחקר העיקרי של פרופסור וולפספלד מתרכז בתפקיד התקשורת בסכסוכים פוליטיים ובתהליכי שלום. הוא פרסם מחקרים רבים על נושאים אלו וכן שישה ספרים. מאמרו (שנכתב עם שני מחברים נוספים) אודות תפקיד התקשורת החברתית באביב הערבי נבחר על ידי אגודת התקשורת הפוליטית של ה-ICA (International Communication Association) כזוכה בפרס "המאמר הטוב ביותר שפורסם בתחום התקשורת הפוליטית ב-2013". ספרו האחרון שיצא לאור נקרא: Making Sense of Media and Politics: Five Principles in Political Communication.