תואר ראשון בממשל (חד-חוגי)

מסלול הלימודים החד חוגי בבית-ספר לאודר לממשל, דיפלומטיה ואסטרטגיה מבוסס על תוכנית לימודים תכליתית, המכשירה כבר בתואר הראשון להשתלבות והתקדמות במערכת הממשל. תוכנית הלימודים ושיטות ההוראה מתקיימות במתכונת של בתי הספר המובילים: הרווארד וסירקיוז בארה"ב, הכוללת התנסות אישית ויישום באמצעות שיתופי פעולה רציפים עם המגזר הציבורי והפרטי, סיורים לימודים, סדנאות ופרוייקטים צוותיים מעשיים.

תוכנית הלימודים


 • תוכנית הלימודים בממשל נמשכת 3 שנים אקדמאיות מלאות (6 סמסטרים) ונלמדות בה סך הכל 124 נ"ז לתואר.
 • התוכנית מורכבת מתוכנית ליבה הנלמדת במהלך השנים א' ו ב' ומחייבת את כל תלמידי בית ספר לממשל.
 • בשנה ג' מוצעות לבחירת הסטודנטים 7 חטיבות לימוד.

מה עוד?


סטודנטים בתואר הראשון רשאים לבחור קורסי בחירה מכלל
הקורסים המוצעים בקמפוס בכפוף למקום פנוי ועמידה בתנאי קדם.
על מנת להיות זכאי לתואר חייב בנוסף כל סטודנט למלא את הדרישות הבאות: כתיבת שתי עבודות סמינריוניות, לימוד לפחות שני קורסים המועברים בשפה האנגלית, במהלך התואר יתקיימו סיורים וסדנאות שההשתתפות בהם היא חובה על כל הסטודנטים. 

מה תלמדו?

חטיבות הלימוד

לבחירת הסטודנטים מוצעות 7 חטיבות לימוד בשנה ג', יש לבחור חטיבת לימוד והרחבה נוספת מאחת החטיבות האחרות.

 • התוכנית לדיפלומטיה ציבורית

  ראשת ההתמחות התוכנית: ד"ר מורן ירחי

  תוכנית המצטיינים בדיפלומטיה ציבורית היא תוכנית ראשונה מסוגה, המשלבת בין תכנים אקדמיים איכותיים, מגוונים וחדשניים לבין פרקטיקה ברמה גבוהה בתחומי הדיפלומטיה הציבורית הישראלית

 • חטיבה בביטחון ולוחמה בטרור

  ראש החטיבה: פרופ' בועז גנור

  החטיבה בביטחון ולוחמה בטרור הנה ייחודית בישראל ואחת הבודדות בעולם. מהווה הכנה ללימודי ביטחון בתואר השני, בעיקר בתחום המתפתח כעת בארה"ב: Homeland Security Studies. במסגרת הלימודים תיבחן תופעת הטרור כאסטרטגיה למימוש יעדים פוליטיים, אידיאולוגיים ודתיים במערכת הבינלאומית והאזורית.

 • חטיבה במזרח תיכון

  ראש החטיבה: ד"ר יוסי מן

  במסגרת החטיבה ייחשפו הסטודנטים לעולם הערבי ולמדינות הלא-ערביות השוכנות במזרח התיכון: ליחסי הפנים והחוץ-מדינתיים, לאידיאולוגיות המרכזיות, לתמורות הגיאופוליטיות, להתפתחויות החברתיות והכלכליות ולדפוסי התנהגות המגדירים סדרי יום, ומשפיעים על עיצובם של אסטרטגיות מדיניות ועוד.

 • חטיבה בדיפלומטיה ויישוב סכסוכים

  ראשת החטיבה: ד"ר שביט מטיאס

  לימודי החטיבה יקנו הבנה בניהול וביישוב סכסוכים בינלאומיים, אזוריים, לאומיים ואתניים. כמו כן, יבחנו תפקידם של התרבויות השונות, התקשורת, הגלובליזציה, ארגונים חוץ ממשלתיים, ויידונו נושאים הקשורים בהתערבות בינלאומית, בכוחות שמירת השלום, ובמשפט בינלאומי.

 • חטיבה במנהל עסקים

  ראש החטיבה: ד"ר אורי אולמן

  החטיבה נועדה להעניק לבוגריה הבנה בינתחומית רלוונטית ומעמיקה בניהול עסקים בעידן המודרני, תוך התייחסות לממשק המתקיים בין עולם העסקים והכלכלה לבין מוסדות מדינה וגופים בינלאומיים שונים.

 • חטיבת מנהיגות, פוליטיקה ותקשורת

  ראשת החטיבה: פרופ' ליזה אירני סבן

  החטיבה מציעה לסטודנטים ידע תיאורטי ומעשי אודות אתגרי המנהיגות הפוליטית והממשל, ומקנה כלים ומיומנויות מקצועיות להבנת אסטרטגיה פוליטית בישראל ולהבנה של שימוש בתקשורת לקידום מטרות חברתיות.

 • חטיבת דאטה, ממשל ודמוקרטיה

  ראשת החטיבה: פרופ' קרין נהון

  חטיבת לימודים ראשונה מסוגה בישראל. מטרת החטיבה היא להקנות לסטודנטים ידע בינתחומי להבין את קשרי הגומלין בין טכנולוגיות מידע, דאטה, ממשל ודמוקרטיה על מנת לאפשר להתמודד עם אתגרי חברת המידע.

 • תוכנית הלימודים נתונה לשינויים ועדכונים
אריאלה ראדה
קונסול לענייני אקדמיה וקהילות, הקונסוליה הכללית של ישראל בשיקגו

"מצוינות, מנהיגות, שאפתנות, אלו ערכים בהם אני מאמינה ועליהם בית הספר שם דגש".

מתעניינים בלימודי תואר ראשון באוניברסיטת רייכמן?

השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם