חדשות

אוניברסיטת רייכמן תקים בית ספר פרטי ראשון לרפואה על שם דינה רקנאטי

03 אפריל
2022

אוניברסיטת רייכמן

שתפו ב:

על מנת לסייע בפתרון המחסור הקיים ברופאים בישראל, ולטובת הגדלה מיידית של כמות לומדי הרפואה בישראל, הכריז נגיד אוניברסיטת רייכמן, מר אודי רקנאטי על תרומתה של הקרן המשפחתית להקמת בית ספר לרפואה באוניברסיטת רייכמן. הנשיא המייסד ויו"ר דירקטוריון אוניברסיטת רייכמן, פרופ' אוריאל רייכמן: "המחסור ההולך וגובר ברופאים מעמיד בסכנה ממשית את תחום הרפואה בישראל ומחייב מתן מענה מהיר"

 

צעד משמעותי בדרך להתמודדות עם המחסור ברופאים בישראל: אוניברסיטת רייכמן תקים בית ספר פרטי ראשון לרפואה על שם דינה רקנאטי. המחסור ההולך וגובר ברופאים מעמיד בסכנה ממשית את תחום הרפואה בישראל ומחייב מתן מענה מהיר. בשנים האחרונות, שיעור בוגרי לימודי רפואה בחו"ל עומד על 60% מתוך כלל מקבלי רישיונות הרפואה בארץ.
על פי נתוני משרד הבריאות מפברואר 2021, מדינת ישראל אוחזת במספר שיא של רופאים אשר הוכשרו מחוץ לגבולות המדינה.

 

הנשיא המייסד ויו"ר דירקטוריון אוניברסיטת רייכמן, פרופ' אוריאל רייכמן אמר: "אנו מכריזים היום על יציאה למסע. מסע שלא ייקח זמן רב מידי ובסופו יקום כאן בית ספר לרפואה על שם דינה רקנאטי, שיהיה בית ספר מוביל מסוגו בעולם וחדשני. בית הספר יעבוד בשיתוף פעולה עם כל מוסדות הרפואה בארץ ועם משרד הבריאות, כך נחזיר הביתה ישראלים שנאלצים לרוץ לאדמות ניכר וללמוד במוסדות זרים. נעשה את זה כאן בבית. נפתור את הבעיה של לימודי הרפואה בארץ כפי שפתרנו את הבעיה של משפטנים בזמנו. אודי, אני לא יכול להודות לך מספיק בשמי, בשם האוניברסיטה הזאת ובשם האנשים שיילמדו כאן רפואה, על המהלך הענק שעשית כאן היום."

 

נגיד אוניברסיטת רייכמן, מר אודי רקנאטי, הכריז על תרומת קרן משפחת דינה ורפאל רקנאטי, שאושרה ע"י דירקטוריון הקרן, להקמת בית הספר לרפואה ואמר: "אני נרגש להכריז על הקמת בית ספר לרפואה של המאה הבאה, עם הסביבה הלימודית המתקדמת ביותר. אימי נפטרה לפני 10 חודשים וחשבתי שאם על שמם של אבי ואחי ישנם בית ספר ומעונות פה, ראוי שגם על שם אמי יהיה".