חדשות

פרופ' בועז גנור הוא הנשיא הבא של האוניברסיטה, החל מספטמבר 2023

30 מרץ
2023

פרופ' בועז גנור נבחר לנשיא החדש של אוניברסיטת רייכמן ויכנס לתפקידו החל מחודש ספטמבר 2023

פרופ' גנור, מנכ"ל מייסד המכון למדיניות נגד טרור (ICT) באוניברסיטה, נבחר פה אחד על ידי ועדת האיתור, ומינויו אושר על-ידי הדירקטוריון והאסיפה הכללית של האוניברסיטה

פרופ' בועז גנור מונה לנשיא אוניברסיטת רייכמן בהמלצת הדירקטוריון, בעקבות עבודת ועדת האיתור, אשר קבעה ובחנה קריטריונים למינוי, פרסמה קול קורא וקיימה דיונים והתייעצויות ולבסוף המליצה פה אחד על פרופ' בועז גנור לנשיא. ועדת האיתור כללה את יושב ראש האסיפה הכללית, יושב ראש הדירקטוריון, נציג האסיפה הכללית ונציגה מהדירקטוריון ושני פרופ' מן המניין כנציגי הוועדה האקדמית העליונה. פרופ' גנור, מנכ"ל המכון למדיניות נגד טרור (ICT) באוניברסיטת רייכמן, צפוי להחליף את הנשיא הנוכחי, פרופ' רפי מלניק בספטמבר 2023. פרופ' גנור צמח באוניברסיטת רייכמן וכיהן בה בתפקידים שונים במהלך השנים, בהם דיקן בית ספר לאודר לממשל, דיפלומטיה ואסטרטגיה.

הנשיא המייסד ויו"ר דירקטוריון אוניברסיטת רייכמן, פרופ' אוריאל רייכמן, בירך על בחירתו של פרופ' גנור לנשיא האוניברסיטה ואמר: "מינויו של פרופ' גנור כנשיא הרביעי של אוניברסיטת רייכמן מבטיח לשמר את הערכים, החזון והשליחות של האוניברסיטה בתקופה המורכבת בה אנו מצויים. פרופ' גנור מבטא את ערכי המוסד, חירות ואחריות, תוך חתירה למצוינות, הן בעשייה מחקרית והן ביוזמה יזמות ומנהיגות. אני רוצה להודות לפרופ' רפי מלניק, על הסכמתו לכהן כנשיא לתקופה של שנתיים, במהלכן תרם תרומה משמעותית לייצוב ופיתוח האוניברסיטה ובטוח כי ימשיך לתרום לאוניברסיטה בדרכים שונות עם סיום כהונתו בסוף השנה האקדמית".

נשיא אוניברסיטת רייכמן, פרופ' רפי מלניק, הצטרף לברכות: "בספטמבר הקרוב אסיים שנתיים מאתגרות אך מלאות סיפוק אדיר בתור נשיא האוניברסיטה. נפל בחלקי כבוד גדול להתמנות לנשיא עם סיום התפקיד של הנשיא הקודם, לרגל ההכרה הרשמית של המרכז הבינתחומי כאוניברסיטה, ואני מסיים את תפקידי בתחושה שהספקתי הרבה, אך נותרה עוד עשייה מרובה. אני סמוך ובטוח כי פרופ' גנור ייקח את המושכות מכאן ויימלא את התפקיד בהצלחה".

פרופ' בועז גנור הודה לוועדת האיתור, לדירקטוריון ולאסיפה הכללית על החלטתם: "אני מודה לוועדת האיתור, לדירקטוריון האוניברסיטה והאסיפה הכללית על שנתנו לי את הזכות לעמוד בראש האוניברסיטה המופלאה הזאת. מבטיח לעשות כל שביכולתי לשמר ולפתח את האוניברסיטה המכשירה את דור העתיד של המנהיגות הישראלית".

רקע: פרופ' בועז גנור

פרופ' בועז גנור, 61, מכהן כמנכ"ל המכון למדיניות נגד טרור (ICT), הוא פרופ' מן המניין ודיקן בית הספר לאודר לממשל, דיפלומטיה ואסטרטגיה לשעבר. פרופ' גנור בעל Ph.D במדעי המדינה מהאוניברסיטה העברית. כיהן  כחמש שנים כדיקן בית-ספר לאודר לממשל דיפלומטיה ואסטרטגיה וכעשר שנים כסגן הדיקן.

פרופ' גנור שימש כיועץ בתחום הלוחמה בטרור למשרד ראש הממשלה, משרד הביטחון, המועצה לביטחון לאומי – המטה ללוט"ר, משרד התחבורה ועוד. פרופ' גנור פרסם ספרים, מאמרים אקדמיים ומקצועיים רבים בישראל ובעולם, בין ספריו האחרונים יצוינו: "מבוך הלוחמה בטרור – כלים לקבלת החלטות" שפורסם בשנת 2005 ועד מהרה נהיה לאחד מספרי לימודי החובה באוניברסיטאות אמריקניות.