חדשות

אוניברסיטת רייכמן תהפוך למוסד האקדמי הראשון בעולם שישתמש בטכנולוגיית Watergen

24 אוקטובר
2022

אוניברסיטת רייכמן

שתפו ב:

שיתוף פעולה ראשון מסוגו: אוניברסיטת רייכמן תהפוך למוסד האקדמי הראשון בעולם שישתמש בטכנולוגיית Watergen שתאפשר לאלפי סטודנטים וסטודנטיות לשתות מים שמיוצרים מהאוויר

 

לראשונה בעולם אלפי סטודנטים וסטודנטיות יכולים לשתות מים שמיוצרים מהאוויר, הודות למתקני השתייה המתקדמים של Watergen הפרוסים ברחבי קמפוס אוניברסיטת רייכמן

 

 


מחסור במי שתייה הוא אחד מהתוצאות ההרסניות של ההתחממות הגלובלית. הפקת מי שתייה מלחות באוויר הוא אחד מפתרונות הפקת המים החשובים והחדשניים הקיימים כיום, המשמשים להתמודדות עם הבעיה ההולכת וגוברת של דילול רמות מי השתייה בעולם. בתוך עשור מהיום, חברת Watergen מאמינה ש-50% מאוכלוסיית העולם יחיו באזורים ללא גישה למי שתייה נקיים, טריים ובטוחים.


Watergen היא החברה הישראלית החלוצה שהפכה למובילה העולמית בשוק. פתרונות החברה מהווים את הדרך היעילה והחסכונית ביותר לפתור את הסוגייה הדוחקת של מחסור במי שתייה בכל מקום ובכל זמן, וכן מאפשרים סילוק שרשראות אספקה עתירות פחמן ופסולת פלסטיק מזיקה לסביבה.


הטכנולוגיה שמציעה חברת Watergen מאפשרת הפקת מי שתייה נקיים בכל מקום בעולם, ובכך מונעת הידבקות במחלות בעקבות שתיית מים ממקורות מזוהמים. תהליך הפקת המים מתרחש, כאשר המערכת מסננת את האוויר שנשאב אליה בעזרת מפוחים, מביאה אותו לנקודת הטל (הטמפרטורה בה האוויר רווי אדי מים, אשר הם המצב הגזי של המים) ומפיקה ממנו מי שתייה נקיים, כל זאת תוך פרק זמן קצר משמעותית, מה שמבטיח יעילות רבה יותר ושימוש מופחת באנרגיה.


אוניברסיטת רייכמן, שפתחה אמש את שנת הלימודים האקדמית תשפ"ג, תהיה החלוצה באקדמיה והאוניברסיטה הראשונה בעולם להתחיל להשתמש בטכנולוגיה של Watergen.

 


נשיא Watergen, ד"ר מיכאל מירילשוילי: "אנחנו עובדים עם אוניברסיטאות רבות בארץ וברחבי העולם, ואוניברסיטת רייכמן תהיה הראשונה שבעזרת הטכנולוגיה שלנו תוכל להפסיק את השימוש במוצרי פלסטיק. כל המבקרים, המרצים והסטודנטים יקבלו את האפשרות לשתות את המים הנקיים והבריאים ביותר בעולם. אני שמח שאחד מהמוסדות להשכלה גבוהה המובילים בישראל, סומך עלינו ובחר במים מהאוויר של Watergen. הטכנולוגיה שלנו מאפשרת להפיק את המים הנקיים ביותר בכל סביבה, כולל בסביבה עירוניות".


הנשיא המייסד, ויו"ר הדירקטוריון, פרופ' אוריאל רייכמן: "אני רוצה להודות לך, ד"ר מירילשוילי, על כך שהסטודנטים באוניברסיטה שלנו יהיו הראשונים בעולם שישתו מים טובים מהאוויר. אתם, הסטודנטים שמתחילים ללמוד השנה קיימות, דעו כי בעוד שנה תקום כאן תוכנית לתואר מוסמך שתטפל בניהול אינטגרטיבי של נושאי מים, פתרונות אנרגיה ומקורות מזון. מלבד האלמנטים הטכנולוגיים, התוכנית תעסוק בניצול נכון של משאבי טבע, תוך שמירה על איזון בין המקורות השונים ברמת המדינה, וברמה הגלובלית כולה. אני מאחל לכולכם שנת לימודים מרתקת, ומשמעותית".