חדשות

סטודנט ראשון מאיחוד האמירויות בישראל:

ילמד ממשל בבינתחומי הרצליה

16 יוני
2021

שתפו ב:

השבוע הגיע לקמפוס הסטודנט הראשון מאיחוד האמירויות, מנצור בין סאמח אל מרזוקי, הוא יילמד לתואר ראשון בממשל, בבית הספר הבינלאומי ע"ש רפאל רקאנטי ויתגורר במעונות הסטודנטים.

 

במרכז הבינתחומי הרצליה התקיימה היום קבלת פנים חגיגית לסטודנט הראשון מאיחוד האמירויות שמתחיל ללמוד בישראל - מנצור בין סאמח אל מרזוקי, בן ה-19. את האירוע החגיגי אירח פרופסור אוריאל רייכמן, נשיא ומייסד הבינתחומי הרצליה והוא התקיים בנוכחותו של שגריר איחוד האמירויות לישראל, מוחמד אל-חאג'ה.

 

פרופ' אוריאל רייכמן, נשיא ומייסד המרכז הבינתחומי הרצליה אמר: "אנחנו גאים להיות המוסד האקדמי הראשון בישראל שקולט בשעריו סטודנט מאיחוד האמירויות".

 

שגריר איחוד האמירויות לישראל, מוחמד אל-חאג'ה, בירך את הסטודנט: "היום אנחנו מציינים עוד נקודת דרך חשובה במסע שלנו להגשים את החזון המשותף. אני מאמין שחינוך ותרבות הם גשרים לעתיד טוב יותר. עבודה משותפת לקידום שיתופי פעולה מחקריים וחילופי סטודנטים יקרבו בין העמים שלנו".

 

הסטודנט הצעיר קיבל השבוע את חדרו בבניין המעונות בקמפוס, ויחל בקרוב את לימודיו בתוכנית לתואר ראשון בממשל, במסגרת בית הספר הבינלאומי ע"ש רפאל רקנאטי בבינתחומי.

 

בבית הספר הבינלאומי לומדים כ-2,100 סטודנטים מ-90 מדינות ברחבי העולם, ואיחוד האמירויות היא מעתה המדינה ה-91 שלה נציג בקמפוס הבינלאומי. לרגל האירוע החגיגי נתלה בשבוע שעבר דגל האמירויות בשדרת הדגלים הידועה של הקמפוס.

 

שגריר איחוד האמירויות לישראל, מוחמד אל-חאג'ה, בירך את הסטודנט: "בחתימה על הסכמי אברהם ההיסטוריים ממשלות ישראל ואיחוד האמירויות הערביות התחייבו לקדם שלום ושגשוג באזור ולהפיל את המחסומים שהפרידו בין העמים שלנו. היום אנחנו מציינים עוד נקודת דרך חשובה במסע שלנו להגשים את החזון המשותף. אני מאמין שחינוך ותרבות הם גשרים לעתיד טוב יותר. עבודה משותפת לקידום שיתופי פעולה מחקריים וחילופי סטודנטים יקרבו בין העמים שלנו".

 

"אני גאה מאוד בכך שהמרכז הבינתחומי הרצליה הוא המוסד האקדמי הראשון בישראל שקולט בשעריו סטודנט מאיחוד האמירויות", אמר פרופסור אוריאל רייכמן, נשיא ומייסד המרכז הבינתחומי הרצליה. "הבינתחומי נוסד מתוך כוונה לטפח את מנהיגות העתיד של המדינה והחברה הישראלית, בראייה גלובלית, ואני שמח שצעירים ממדינות האזור בוחרים להגיע אלינו ולהצטרף לקהילה שלנו. שלום בר קיימא לא נוצר באמצעות הסכמים וחוזים, שלום נעשה בין בני אדם. חשיבות מיוחדת יש לקשרים אקדמיים ובמיוחד ללימודים אוניברסיטאיים משותפים של מנהיגות העתיד. הקשרים הנוצרים במהלך הלימודים יניבו שיתופי פעולה וחברויות שייבנו באזורנו תרבות של שלום".

 

הסטודנט מנסור בין סאמח אל מרזוקי, בן 19, סיפר: "בחרתי לבוא ללמוד בישראל מתוך רצון עז לתרום לקידום השלום. המהלכים שעשו המנהיגים בשתי המדינות שלנו נתנו לי הזדמנות לבוא לכאן ולהראות את הערך שלנו, אנשים צעירים, בקידום שיתופי פעולה לשלום ולשגשוג. שמעתי מחבר ישראלי שלי שלמד בבית הספר הבינלאומי על המקום ועל האווירה ואני מרגיש מאוד בטוח ללמוד כאן. כרגע אני מתרכז בסיום התואר הראשון ומקווה שבעתיד אוכל להמשיך לתואר שני".

 

2,100 הסטודנטים של בית הספר הבינלאומי ע"ש רפאל רקנאטי הופכים את הבינתחומי למוסד להשכלה גבוהה הבינלאומי בישראל. בבית הספר לומדים סטודנטים ממדינות האזור כמו מרוקו, ירדן ומצרים, וכן ממדינות נוספות באפריקה כמו סומליה, סודאן, דרום סודאן, קניה וניגריה.